2020-10-03 22:20:51

Orzeł Przeworsk skromnie pokonał Błękitnych Ropczyce

Podopieczni Pawła Załogi wygrali drugi mecz z rzędu. Tym razem ugrali komplet oczek na wyjeździe w Ropczycach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1.

Błękitni Ropczyce po zeszłotygodniowej porażce, chcieli dziś wygrać, jednak na ich drodze stanął rozpędzony Orzeł Przeworsk. Zespół dowodzony przez Pawła Załogę, w minionym tygodniu po szalonym meczu, wygrał ze Startem Pruchnik. Dziś beniaminek zaś chciał pójść za ciosem.

Podopieczni Łukasza Chmury od pierwszych minut byli mocno zdeterminowani, by jak najszybciej objąć prowadzenie. Błekitni napierali, ale czujny w bramce był Robert Kurosz. Orzeł także miał swoje okazje, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Przed przerwą gola mógł zdobyć Szymon Piwowar, ale interweniował golkiper beniaminka.

Gospodarze po zmianie stron wciąż napierali, jednak nie miało to przełożenia na zdobycze bramkowe. Orzeł próbował wykorzystać błędy Błękitnych i to w końcu poskutkowało golem. Karol Wilk wypatrzył Huberta Bednarza, a ten dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki.

Zespół z Ropczyc nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Goście jednak nie zamierzali wracać do Przeworska wracać z pustymi rękami i nadal dobrze grali w obronie. Ostatecznie więcej goli już nie padło, a po końcowym gwizdku to ekipa Pawła Załogi cieszyła się z w wygranej.

0-1 Hubert Bednarz (73)

Błękitni Ropczyce: Albrycht - Szczybyło (82. Bęben), Gdowik, K. Kmiotek, Świętoń (46. Kurek) – Fornek, Majka, Piwowar (73. Zawiślak), Majcher, Siepierski - Kot

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Kowal, Pikuła, Salwach, Broda - Bednarz, Flis (85. Najsarek), Obłoza (76. Adreasik) Gwóźdź, Wilk - Czyrny (63. Dec)