2020-10-03 21:53:18

Wisła Sandomierz wygrała ze Stalą Stalowa Wola

Nie tak sympatycy Stalówki wyobrażali sobie dzisiejszy wieczór przy Hutniczej 10A. Ich ulubieńcy musieli uznać wyższość ekipy z Sandomierza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1.

Wisła Sandomierz do meczu ze Stalą Stalowa Wola podeszła bez żadnych kompleksów i już w 2. minucie oddała groźny strzał na bramkę Macieja Siudaka. Gospodarze widząc to, czym prędzej chcieli odpowiedzieć. Po chwili zielono-czarni dwukrotnie zagrozili ekipie z Sandomierza. Najpierw główkował Michał Fidziukiewicz, a następnie poprawił Bartosz Wiktoruk.

Podopieczni Szymona Szydełko cały czas szukali swoich szans, jednak goście mądrze się bronili. Wisła spokojnie czekała na swoją okazję i ta nadarzyła się w 25. minucie. Piłkę przejął Kamil Bełczowski, który zdecydował się na strzał. Ten okazał się celny, a piłka znalazła się w siatce Stalówki.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i czym prędzej ruszyli do odrabiania. Stal próbowała kreować okazje, jednak Wisła skutecznie jej w tym przeszkadzała. Ataki zielono-czarnych zaczęły przypominać walenie głową w mur. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Stalówka w drugiej odsłonie, próbowała cały czas znaleźć sposób na bardzo dobrze dysponowaną Wisłę. Z przodu dwoił się i troił Michał Fidziukiewicz, jednak dostał taki plaster, że nic nie mógł zrobić. Goście także mieli swoje okazje, jednak ich celowniki chyba nie były skalibrowane, bowiem ich strzały mijały bramkę.

Częściej na połowie Wisły jednak była Stal, która próbowała rozbić jej defensywę i doprowadzić do wyrównania. W końcówce zielono-czari postawili wszystko na jedną kartę i niemal całą drużyną ruszyli do ataku. Ostatecznie więcej goli już jednak nie padło i po końcowym gwizdku to zespół z Sandomierza cieszył się z wygranej.

0-1 Kamil Bełczowski (25)