https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-09-09 12:09:00

Oświadczenie SPEC Stali Łańcut. "Żądamy usunięcia nieprawdziwych i nierzetelnych informacji"

fot. Stal Łańcut
fot. Stal Łańcut
Stal SPEC Łańcut wydała oświadczenie dotyczące wydarzeń po meczu Klasy O Rzeszów pomiędzy Wisłokiem Czarna a ekipą z Łańcuta.
 
Wisłoka Czarna po meczu ze SPEC Stalą Łańcut opublikował na swoim facebooku zdjęcia o tym jak rzekomo zostawili szatnię piłkarze z Łańcuta, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wczoraj lider Klasy O Rzeszów wydał oświadczenie w tej sprawie. 

Działacze Stal Łańcut uważają, że ich piłkarze nie pozostawili szatni w takim stanie oraz apelują o usunięcie obraźliwego wpisu. - Żądamy natychmiastowego usunięcia nieprawdziwych i nierzetelnych informacji szkalujących Klub i jego Kibiców. W przypadku braku reakcji podejmiemy stosowne kroki prawne - czytamy w oświadczeniu.

Klub również odcina się od rasistowskich wyzwisk skierowanych do jednego z piłkarzy Wisłoka. - informujemy, że osoba, która dopuściła się obrażania i wyzywania pod adresem jednego z piłkarzy drużyny Wisłoka, nie pochodzi z Łańcuta, nie jest kibicem ani w żaden sposób nie może być kojarzona z naszym Klubem - informuje SPEC Stal Łańcut.

Pełna treść oświadczenia poniżej

W związku z rozpowszechnianymi informacjami dot. wydarzeń na i po meczu z Wisłokiem Czarna z dn. 06.09.2020 Zarząd Klubu ŁKS Stal Łańcut oświadcza, że:
ŁKS Stal Łańcut z całą surowością sprzeciwia się jakimkolwiek działaniom i incydentom o charakterze dyskryminacyjnym, a w szczególności mającym podłoże rasistowskie. Będąc świadkami incydentu podczas meczu informujemy, że osoba, która dopuściła się obrażania i wyzywania pod adresem jednego z piłkarzy drużyny Wisłoka, nie pochodzi z Łańcuta, nie jest kibicem ani w żaden sposób nie może być kojarzona z naszym Klubem. Jako drużyna przyjezdna nie mamy wpływu na to, kto zasiada na trybunach stadionu w Czarnej. Ubolewamy, że ten godny potępienia czyn miał miejsce i ze zdziwieniem odnotowaliśmy to, że służby porządkowe gospodarzy w żaden sposób nie zareagowały na zaistniałą sytuację.
Reagując na wpis na profilu facebookowym drużyny Wisłok Czarna i innych profilach o charakterze piłkarskim oraz po rozmowach przeprowadzonych z piłkarzami i sztabem szkoleniowym ŁKS Stal Łańcut informujemy, że szatnia zajmowana przez piłkarzy z Łańcuta została po meczu uporządkowana, a zdjęcia udostępnione przez klub Wisłok Czarna nie odzwierciedlają stanu faktycznego pozostawionego przez naszą drużynę. Po meczu w budynku klubowym znajdowało się wiele osób postronnych i nie wiemy co działo się w nim po opuszczeniu szatni przez naszych piłkarzy.
Nadmieniamy, że forma przekazu informacji oraz wpis na profilu facebookowym bez jakiegokolwiek kontaktu z klubem ŁKS Stal Łańcut, są ukierunkowane na stworzenie taniej sensacji, a także są mało profesjonalne. Nie jest to pierwszy incydent i próba prowokacji ze strony klubu z Czarnej skierowany w stronę naszego Klubu. Przypominamy, że podczas meczu Członek Zarządu klubu z Czarnej sprawujący obowiązki medyka za wulgarne odnoszenie się do arbitrów został ukarany czerwoną kartką.
ŁKS Stal Łańcut wielokrotnie przegrywał w sportowej rywalizacji z klubem z Czarnej, lecz zawsze w sposób godny potrafił pogodzić się z porażką – nawet wysoką na stadionie
w Łańcucie. Niestety oba ostatnie spotkania w Czarnej bezsprzecznie i wysoko przegrane przez naszych rywali stały się polem do ataków, insynuacji i nagonki na Klub z Łańcuta. W opinii naszych rywali winę za sromotne porażki ponosili wszyscy – sędziowie, „brutalni zawodnicy”, kibice z Łańcuta, lecz nie Klub i zawodnicy z Czarnej. 
Informujemy, że nie prowadzimy i nie będziemy prowadzić polemiki w komentarzach pod postami, nie odpowiadamy na złośliwe zaczepki, zwłaszcza na takie, które prezentują językowo poziom brukowy.
            Jest to jedyne oświadczenie jakie Klub zamierza wystosować i nie będzie więcej,
w żadnej formie odnosił się w sprawie wyżej wymienionych incydentów w socialmediach. Niemniej mając na uwadze dobre imię Klubu, piłkarzy, sponsorów i Kibiców ŁKS Stal Łańcut żądamy natychmiastowego usunięcia nieprawdziwych i nierzetelnych informacji szkalujących Klub i jego Kibiców. W przypadku braku reakcji podejmiemy stosowne kroki prawne.
Oświadczamy także, że wszelkiego rodzaju przyszłe próby szargana naszego wizerunku będzie skutkowało dochodzeniem naszych racji i praw na drodze sądowej.
 
Zarząd
ŁKS Stal Łańcut

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 10

Rozwiąż działanie =

XD 2020-09-09 12:30:10 17 8

Złapali Was za rękę. Ale to nie Wasza reka! Dramat...

XD 2020-09-09 12:30:10 17 8

Złapali Was za rękę. Ale to nie Wasza reka! Dramat...

Wstyd 2020-09-09 13:11:58 5 8

Dokładnie, sami zamieściliscie post o tym, wydawałoby się taki poważny portal, a udostępni wszystko co kto palcem wskaże. Może by tak podesłać wam zdjęcie kupy na chodniku i opisać że to jakiś zawodnik narobił...

do XD 2020-09-09 14:47:44 9 7

Nikt nikogo za rękę nie złapał. Słowo przeciwko słowu poparte mało wiarygodnymi zdjęciami. Ciężej jest się wybronić przed pomówieniem niż prawdą.
Mówimy o informacjach w żaden sposób nie skonsultowanych z nikim poza LKS Wisłok:
-"Rasizm ze strony łańcuckiego kibica."
-"Bałagan pozostawiony przez łańcuckich piłkarzy."
a może warto wspomnieć o:
-Czerwona kartka dla Prezesa Wisłoka pełniącego rolę osoby medycznie zabezpieczającej wydarzenie.
-Porażka Wisłoka 1:5
Pomówienia łagodzą rozmiar porażki? Panowie z Czarnej, mentalnie jesteście w klasie C?

Stary Małpiszon 2020-09-09 15:13:07 3 1

WIĄZOWNICA też miała żądania do redakcji, a okazało się, że Sokolenko na kwarantannie... Brak słów dla prezesa Basi, powinien przeprosić refakcję.

byly stalowiec 2020-09-09 18:37:44 8 5

powiem tak, w lancucie nigdy nie potrafili sie przyznac do bledu, zamiast powiedziec ok sorry moze tak bylo, grzecznie przeprosic, albo nawet walnac scieme ze wyciagniemy z tego konsekwencje czy cos, ale nie oni zawsze ida w zaparte i nigdy nie bylo w zarzadzie godnosci, dowodem jest obecne pismo ktore napisal ich prawnik

były stalowiec? 2020-09-09 18:57:14 5 4

Gdyby Tobie i wszystkim wokół ktoś chciał wmówić że np. nasrałeś w kościele, powiedziałbyś "tak, nasrałem na samym środku i przepraszam". Tym jest dla Ciebie godność?

Do były stalowiec? 2020-09-10 10:14:45 1 2

Domyślam się że chcesz ich bronić, ale jakby to byl ktoś z zewnątrz to by nie było pustych butelek ani błota w zlewie po czyszczeniu butów...

JB 2020-09-10 10:23:43 2 1

każdy kto miał do czynienia z piłką wie ze zawsze zostaje bałagan bo nikt z mopem na mecz nie jedzie tak pozatym widziałem gorsze bałagany w szatniach
szatania w czarnej nadaje się dla 9 osób i cześć przebiera się pod prysznicem

Zapewne jakby Wisłok wygrał nie byłoby tematu na 100 % a tak wiją się jak nadepnięta żmija i szukają zemsty za 1;5
w piłce trzeba umieć przegrać i wygrać

dwa tygodnie temu bylo podobnie jak 5 przyjeli i nie umieli sie pogodzić

henio 2020-09-10 10:27:10 3 1

Wisłok naskarżył się do internetu a to nie ładnie podpier....cze tak donosić
może walkowera chcą bo im trawę wydeptali

1, 2, 3, 4, 5 2020-09-10 13:38:29 4 1

1. Stal
.
.
.
.
.
7. Wisłok

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij