2020-09-09 17:52:00

Kamil Matofij zapewnił zwycięstwo Wólczance Wólka Pełkińska nad KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Wólczanka Wólka Pełkińska po bramce Kamila Matofij (na zdjęciu) pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. (fot. Patryk Górecki)
Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-0. Zwycieską bramkę kwadrans przed końcem meczu zdobył Kamil Matofij.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski dwa dni przed meczem z Wólczanką Wólka Pełkińska dokonało zmiany na stanowisku szkoleniowca. Marcin Sasal został zwolniony, a jego obowiązki przejęli Janusz Jojko i Bartosz Grzelak.

Natomiast środowy mecz wolno się rozkręcał. Obie ekipy nie stwarzały sobie żadnych dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dużo było niedokładności w grze. Jedyną klarowną sytuację w tej części gry stworzyli sobie podopieczni Daniela Myśliwca tuż przed gwizdkiem na przerwę.

Krzysztof Pietluch zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego Kacpra Durdy. Ten zagrał wzdłuż pola karnego do Mateusza Olejarki, jednak były zawodnik Stali Rzeszów w dogodnej sytuacji posłał piłkę wysoko nad poprzeczką bramki gospodarzy. Tym samym po kiepskim meczu w Ostrowcu do przerwy było 0-0.

Po zmianie stron z każdą kolejną minutą rosła przewaga Wólczanki. W 66. minucie w sytuacji sam na sam z Karolem Szymkowiakiem znalazł się Pietluch. Jednak napastnik ekipy z Podkarpacia strzelił wprost w młodego golkipera gospodarzy. Pięć minut później ponownie Krzysztof Pietluch nie dał rady pokonać Szymkowiaka po wcześniejszym wymanewrowaniu linii obrony gospodarzy.

Napór Wólczanki rósł i kwadrans przed końcem meczu piłkarze Myśliwca wyszli na prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Kacper Masny wprost na głowę Kamila Matofij. Ten drugi skierował piłkę do siatki i było 0-1.

Chwilę później w głowę kopięty został Mateusz Podstolak i z rozcięciem opuścił boisko. Taka sytuacjia zdarza się już po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej ten sam zawodnik doznał tego samego urazu w meczu ze Stalą Stalowa Wola. Później przyjezdni kontrolowali przebieg meczu. Wólczanka wygrała i może dopisać trzy "oczka" do tabeli 3 ligi gr. IV.

0-1 Kamil Matofij (76)