2020-09-08 18:26:46

Sokół Nisko pokonał rezerwy Stali Stalowa Wola

Drugie drużyny najwyraźniej siedzą niżańskiej ekipie. Dziś ekipa dowodzona przez Rafała Leśniowskiego pokonała rezerwy zielono-czarnych.

Sokół Nisko dzisiejsze starcie rozpoczął od mocnego uderzenia, bowiem już w 17. minucie prowadził już 0-3. Wynik spotkania rozgrywanego na bocznym boisku przy ulicy Hutniczej 10A otworzył Wojciech Tyczyński, który pokonał Matthewa Korziewicza. Rezerwy Stali Stalowa Wola nie zamierzały tak tego zostawiać i czym prędzej chciały doprowadzić do wyrównania.

Niżanie zamierzali jednak podwyższyć prowadzenie i to im się udało. Po chwili było już 0-2, a piłkę w siatce umieścił Dawid Stypa. 180 sekund później, beniaminek 4 ligi po raz trzeci cieszył się z gola, a na listę strzelców wpisał się Patryk Tur, wychowanek Stalówki, który pewnie wykonał jedenastkę.

Druga drużyna zielono-czarnych starała się nawiązać walkę i w 28. minucie zmniejszyła ona straty za sprawą Maksymiliana Popka. Tuż przed przerwą, podopieczni Sławomira Adamusa zdobyli kontaktowego gola. Ten dawał nadzieję na korzystny rezultat, a jego autorem był Robert Świerad.

Stal chciała po przerwie za wszelką cenę wyrównać, ale Sokół spokojnie odpierał jej ataki i czekał na możliwość wyprowadzenia kontry. Zespół dowodzony przez Rafała Leśniowskiego był cierpliwy i w 58. minucie było 2-4, a piłkę w siatce umieścił Kamil Wojtak. Ta sytuacja dodała skrzydeł niżańskiej ekipie, która chciała poszukać przynajmniej jeszcze jednej bramki.

Poszukiwania zielono-czerwonych zakończyły się sukcesem, a w 79. minucie z gola cieszył się Dawid Stypa. Stalówka próbowała jeszcze zmniejszyć straty i to jej się udało w samej końcówce. Strzelcem gola na 3-5 okazał się Bartosz Tłuczek, który tym samym ustalił wynik spotkania. Po końcowym gwizdku, to niżanie byli w lepszych humorach, bowiem do swojego dorobku dopisali komplet oczek.

0-1 Wojciech Tyczyński (10)
0-2 Dawid Stypa (14)
0-3 Patryk Tur (17-rzut karny)
1-3 Maksymilian Popek (28)
2-3 Robert Świerad (45)
2-4 Kamil Wojtak (58)
2-5 Dawid Stypa (79)
3-5 Bartosz Tłuczek (90)