2020-09-08 11:25:18

3 liga, gr. IV: Porażka lidera, pewne zwycięstwo Wisłoki Dębica

Wisłoka Dębica (czarne stroje) wygrała 3-0 z Orlętami Radzyń. Zdjęcie pochodzi z meczu z Sokołem Sieniawa (fot. Patryk Górecki)
Za nami ósma już seria gier w 3 lidze grupie IV. Siarka Tarnobrzeg pokonała lidera, Wisłę Puławy, 2-1. Cenne zwycięstwo u siebie odnotowała Wisłoka Dębica.

Największą niespodzianką 8. kolejki trzeciej ligi grupy IV była pierwsza porażka Wisły Puławy, głównego faworyta do wygrania rozgrywek. Puławianie przegrali w Tarnobrzeg z Siarką, która powoli łapie chyba właściwy rytm i po raz kolejny udowadnia, że też może namieszać w czołówce.

"Siarkowcy" w starciu z Wisłą Puławy przegrywali wprawdzie od 14. minuty, ale szybko odrobili straty za sprawą Bartosza Sulkowskiego, a w końcówce gola na wagę wygranej zdobył dla nich Kamil Kargulewicz.

Dla Wisły Puławy była to pierwsza strata punktów po siedmiu kolejnych zwycięstwa. Pomimo porażki zespół z Lubelszczyzny pozostał na szczycie tabeli.

Czy podopieczni Grzegorza Opalińskiego pomimo słabego początku sezon mogą jeszcze powalczyć o awans? Ciężko wyrokować już teraz, gdy za nami dopiero 8. kolejek. Łatwiej już chyba byłoby obstawiać w ruletce pomiędzy czarnymi a czerwonymi. Jeśli interesuje Was temat kasyna koniecznie sprawdźcie opinie o Wazamba Casino na stronie zajmującej się recenzjami kasyn internetowych.

Wisłoka Dębica nie dała szans Orlętom Radzyń Podlaski

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze Wisłoki Dębica. Biało-zieloni triumfowali 3-0 w starciu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Pierwsze trafenie dla dębiczan padło już po kilkudziesięciu sekundach gry, a jego autorem był Sebastian Fedan. Co ciekawe, na drugiego gola, kibice w Dębicy czekać musieli zaledwie kilka minut. Już w 4. minucie na 2-0 podwyższył Damian Łanucha skutecznie egzekwując rzut karny. Losy spotkania rozstrzygnął kilkanaście minut później Dawid Sojda pieczętując pewne zwycięstwo Wisłoki Dębica.

Wyjątkowo gładkie zwycięstwo odniosła również Avia Świdnik, która wygrała aż 6-0 w Giebułtowie z tamtejszą Jutrzenką. Dwa dole dla ekipy z województwa lubelskiego zdobył Damian Szpak, a po jednym trafieniu dorzucili Paweł Uliczny, Eryk Ceglarz, Dominik Maluga i Patryk Drozd.

Punkty przed własną publicznością stracił wicelider, Wisła Sandomierz. Podopieczni Rafała Wójcika zremisowali u siebie 1-1 z mocnym ŁKS-em Łagów.

Potknięcia Sokoła Sieniawa i Stali Stalowa Wola

Zwyciężyć nie udało się graczom Sokoła Sieniawa, którzy mecz 8. kolejki rozgrywali w Lubartowie z miejscowym Lewartem.

Podopieczni Ryszarda Kuźmy prowadzili 1-0 do przerwy po trafieniu Bartłomieja Purchy, ale chwilę po zmianie stron dali sobie wbić dwa gole (obydwa autorstwa Krystiana Żelisko). Na szczęście Purcha wpisał się na listę strzelców jeszcze raz ustalając wynik spotkania na 2-2 i dając punkt ekipie z Sieniawy.

Punkty w Zamościu straciła także Stal Stalowa Wola. Remis jest o tyle bolesny, że dla drużyny z Zamościa był to dopiero drugi punkt w tym sezonie, a niewiele dzieliło ich od wygranej.

Hetman Zamość prowadził w spotkanie ze "Stalówką" od 26. minuty po golu Rafała Kruczkowskiego, a podkarpackie zespół do wyrównania zdołał doprowadzić dopiero na pięć minut przed końcem spotkania. Bramkę na wagę remisu dla spadkowicza z 2 ligi zdobył w 85. minucie Michał Fidziukiewicz.

Dla Stali Stalowa Wola był to dopiero czwarty mecz w tym sezonie. Zespół Szymona Szydełko zaczął ligę później, bo zaledwie tydzień przed startem rozgrywek 3 ligi... zakończył ubiegłoroczne rozgrywki na wyższym szczeblu.

Podhale Nowy Targ wciąż bezbłędne

Również czterty mecze na swoim koncie mają gracze Podhala Nowy Targ. Mniej rozegranych spotkań ma tylko Jutrzenka Giebułtów - w tym przypadku jednak obydwie drużyny musiały pauzować ze względu na pandemię koronawirusa i pozytywne wyniki testów na COVID wśród ich zawodników.

Zespół Podhala jednak w czterych pierwszych spotkaniach był bezbłędny i może pochwalić się bilansem bramkowym 5-0. W meczu 8. kolejki nowotarżanie pokonali 1-0 solidne KSZO 1929 Ostrowiec. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Michał Grunt.

Goli nie oglądali kibice w Chełmie, gdzie miejscowa Chełmianka zremisowała bezbramkowo z rezerwami Cracovii. Nie odbyło się natomiast spotkanie w Wiązownicy - oficjalny powód odwołąnia meczu KS Wiązownica - Stal Kraśnik to zagrożenie epidemiczne.

Thriller i grad goli w Wólce Pełkińskiej

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie w Wólce Pełkińskiej, w którym miejscowi kibice mogli oglądać zmagania Wólczanki z Podlasiem Biała Podlaska.

Podkarpacki zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po golach Krzysztofa Pietlucha i Mateusza Olejarki, ale gości zdołali odrobić straty. I to z nawiązką. Gole dla Podlasia strzelili Kamil Kocoł (dwa) i Jarosław Kosieraczki i to zespół z Białej Podlaskiej wyszedł na prowadzenie. Punkt dla Wólczanki Wólka Pełkińska uratował w ostatniej minucie spotkania Krystian Wrona.

Poniżej prezentujemy komplet wyników 8. kolejki rozgrywek 3 ligi grupy IV i aktualną tabelę. Następna seria gier już w środę 9 września.