2020-09-08 12:06:32

Klasa O Stalowa Wola: Olimpia Pysznica rozgromiła w derbach Bukową Jastkowice

Niedzielne popołudnie w stalowowolskiej okręgówce stało pod znakiem derbów gminy Pysznica. W batalii o prymat, lepsza okazała się Olimpia, która wbiła Bukowej aż pięć goli. Zobaczcie, co jeszcze ciekawego wydarzyło się w 7. kolejce stalowowolskiej okręgówki.

Mecz Olimpii Pysznica z Bukową Jastkowice od dawna określany jest mianem wielkich derbów. Niedzielne spotkanie miało wyłonić ekipę, która będzie panować w gminie Pysznica. Strzelanie rozpoczął w 7. minucie Marcin Łyp, który tym samym rozerwał worek z bramkami dla ekipy czarno-zielonych.

Gospodarze błysnęli formą strzelecką, bowiem tego dnia strzelili jeszcze cztery gole. Golkipera Bukowej pokonywali odpowiednio Kamil Błażejowicz, Artur Szado, Grzegorz Tofil oraz Grzegorz Haliniak. Gości z Jastkowic stać było zaledwie na jedno trafienie, które było autorstwa Dawida Uliasza

Nudy nie było także w starciu Pogonii Leżajsk z ŁKS-em Łowisko oraz Słowianina Grębów ze Stalą Nowa Dęba. Kibice zgromadzeni na tych meczach zobaczyli pięć bramek. Wynik w Leżajsku otworzył Sylwester Bigdoń w 17. minucie. Wydawało się że goście pójdą za ciosem, jednak jak się okazało, gol ten pdrażnił Piwoszy, którzy zabrali się do odrabiania strat.

Wyrównanie na stąpiło w 31. minucie za sprawą Piotra Bubiłka, natomiast rzutem na taśmę przed przerwą piłkę w siatce umieścił Dawid Pigan. Po zmianie stron, obie ekipy zdobyły jeszcze po goliu i starcie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3-2. Ekipa z Nowej Dęby natomiast wygrała na wyjeździe 1-4. Dublet dla Stali ustrzelił Jakub Zaskalski, a ponadto piłkę w siatce umieszczali Łukasz Florys oraz Mariusz Nowak. Bramkę dla Słowianina natomiast zdobył Damian Laskowski

Walcząca o powrót do 4 ligi podkarpackiej Stal Gorzyce przegrała na wyjeździe z Transdźwigiem Stale. Wynik tego meczu otworzył w 24. minucie Przemysław Stąporski. Chwilę później było już 1-1, a do wyrównania doprowadził niezawodncy Grzegorz Szymanek. Radosć ekipy z Gorzyc nie trwała zbyt długo, bowiem pięć minut później na 2-1 trafił Jakub Rzepiela, który tym samym ustalił rezultat tego starcia.

Lider stalowowolskiej okręgówki odniósł już szóste zwycięstwo w sezonie 2020/21. Unia Nowa Sarzyna, bo o niej mowa, pokonała na wyjeździe Sokół Sokolniki. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Artur Łuczak. Tuż przed przerwą miejscowi doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Adamczyk. Niebiesko-biało-czerwoni nie zamierzali tak tego zostawiać i dopięli swego w kóńcówce meczu, a na listę strzelców wpisał się ponownie Łuczak.