2020-09-03 09:51:33

KS Wiązownica pokonał na wyjeździe Polonię Przemyśl

Trzecioligowiec chciał zmazać plamę za ostatnią ligową porażkę. Okazja do podreperowania nastrojów była znakomita, bowem na drodze czerwono-białych stanął czwartoligowiec.

KS Wiązownica ma za sobą trudne tygodnie, wobec czego w środowe popołudnie marzyła mu się wygrana. Na drodze trzecioligowca stanęła Polonia Przemyśl, która w poprzedniej fazie rozgrywek wbiła aż 18 goli swojemu rywalowi. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko.

Kibice zgromadzeni przy Sanockiej 18 na pierwszego gola czekać musieli kwadrans, a wynik starcia otworzył Arkadiusz Staszczak. Podopieczni Valerija Sokolenki nie zamierzali się zatrzymywać i po chwili rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Tego znaleźli rzutem na taśmę przed przerwą, a do siatki trafił Kacper Wydra.

Przemyska Barcelonka próbowała nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem i od pierwszych minut drugiej części gry dała znać że łatwo nie będzie. Zaledwie 120 sekund od wznowienia miejscowi zdobyli gola na 1-2, a na listę strzelców wpisał się Bernad Stopa.

To widocznie podrażniło ekipę z Wiązownicy, która zaledwie trzy minuty później ponownie prowadziła dwoma trafieniami za sprawą Kacpra Ropa. Przemyślanie nie dawali za wygraną i na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry strzelili kontaktową bramkę po strzale Mateusza Wanata. Zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka.

Polonia próbowała doprowadzić do wyrównania, ale jej ataki skutecznie odpierał trzecioligowiec. Zwycięstwo dla KS-u Wiązownica było tego dnia priorytetem. To udało się ostatecznie wywalczyć, a wynik spotkania w 86. minucie ustalił Konrad Buć.

Polonia Przemyśl - KS Wiązownica 2-4 (0-2)

0-1 Arkadiusz Staszczak (15)
0-2 Kacper Wydra (45)
1-2 Bernard Stopa (47)
1-3 Kacper Rop (50)
2-3 Mateusz Wanat (75)
2-4 Konrad Buć (86)