2020-09-03 15:51:03

Orzeł Przeworsk ograł Pogoń-Sokół Lubaczów

Beniaminek czwartej ligi po niedzielnej porażce był mocno poirytowany, wobec czego wczoraj chciał poprawić sobie humory. Okazja była bardzo dobra, bowiem mierzył się z niżej notowanym rywalem.

Orzeł Przeworsk był faworytem w starciu Pogonią-Sokołem Lubaczów, a po za tym chciał poprawić sobie humory po niedzielnej porażce ze wzmocnionym rezerwami Resovii. Podopieczni Grzegorza Sitka chcieli rozpocząć od mocnego uderzenia i to im się udało. Beniaminek czwartej ligi na prowadzenie wyszedł w 12. minucie, a do siatki trafił Szymon Bogacz.

Miejscowi próbowali nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, który dodatkowo był podrażniony. Niespełna kwadran później było 1-1, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Kamień. To podrażniło Orła, którzy chcieli odzyskać prowadzenie. Zespół z Lubaczowa mądrze się jednak bronił i skutecznie odpierał ataki.

Przerworszczanie nie zamierzali tak tego zostawać i po zmianie stron rozpoczęli poszukiwania gola na 1-2. Tego znaleźli dopiero w 62. minucie, a jego autorem był Maciej Lech. Sytuacja ta dodała przyjezdnym skrzydeł, którzy po chwili po raz trzeci umieścili piłkę w siatce, a uczynił to Dawid Czyrny.

Drużyna dowodzona przez Grzegorza Sitka nie zatrzymywała się i w 72. minucie było już 1-4, a z gola cieszył się Piotr Boratyn. Wynik wczorajszego spotkania ustalił w 89. minucie były gracz m.in. Wólczanki Wólka Pełkińska. Orzeł w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Piast Tuczempy - Texom Sokół Sieniawa.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Orzeł Przeworsk 1-5 (1-1)

0-1 Szymon Bogacz (12)
1-1 Łukasz Kamień (26)
1-2 Maciej Lech (62)
1-3 Dawid Czyrny (65)
1-4 Piotr Boratyn (72)
1-5 Dawid Czyrny (89)

Orzeł Przeworsk: Kurosz (75. Motyka) - Najsarek, Pikuła, Andreasik, Broda - Bednarz (46. Czyrny), Lech, Flis, Dec (68. Salwach)  - Boratyn, Bogacz (70. Szewczyk)