2020-09-03 09:01:48

Stal Stalowa Wola pokonała Tanew Wólka Tanewska! Michał Mistrzyk ponownie zagra przy Hutniczej 10A

Michał Mistrzyk (z lewej) swój powrót do Stalówki okrasił golem (fot. Radosław Kuśmierz)
Zielono-czarni postawili wczoraj kolejny krok w kierunku tryumfu w pucharze na szczeblu okręgowym. Trzecioligowiec odprawił z kwitkiem niżej notowanego rywala.

Szkoleniowiec Stali Stalowa Wola we wczorajszym meczu pucharowym z Tanwią Wólka Tanewska, postanowił dać szansę kilku młodym graczom. Dla wielu z nich był to debiut w zielono-czarnych barwach w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. Kibice liczyli na pewne zwycięstwo.

Do przerwy zapachniało jednak małą niespodzianką, bowiem po pierwszych trzech kwadransach wczorajszego boju było 0-0. Stalówka tym faktem była mocno podrażniona i próbowała ten stan rzeczy zmienić tuż po zmianie stron. Niżej notowany rywal chciał jednak jak najdłużej utrzymać bezbramkowy remis.

Ostatecznie lepsze argumenty miała Stal. Podopieczni Szymona Szydełko w 50. minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Mistrzyka, który już oficjalnie wrócił do klubu. Gol dodał przyjezdnym skrzydeł, a wraz z upływającym czasem, kolejne szanse otrzymywali kolejni młodzi gracze.

Zielono-czarni w końcu dopięli swego i zdobyli bramkę numer dwa. Jej autorem był Kacper Ziółkowski, dla którego to jest już drugie trafienie w pierwszej drużynie. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a po końcowym gwizdku to Stal cieszyła się z awansu do kolejnej rundy.

Tanew Wólka Tanewska - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-0)

0-1 Michał Mistrzyk (50)
0-2 Kacper Ziółkowski (70)

Stal Stalowa Wola: Siudak - Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Zięba (75.Maj),Jopek (80.Popek), Mistrzyk, Piotrowski, Lebioda - Tłuczek (65.Gnatek), Pilch (55.Ziółkowski).