https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-09-03 09:01:48

Stal Stalowa Wola pokonała Tanew Wólka Tanewska! Michał Mistrzyk ponownie zagra przy Hutniczej 10A

Michał Mistrzyk (z lewej) swój powrót do Stalówki okrasił golem (fot. Radosław Kuśmierz)
Michał Mistrzyk (z lewej) swój powrót do Stalówki okrasił golem (fot. Radosław Kuśmierz)
Zielono-czarni postawili wczoraj kolejny krok w kierunku tryumfu w pucharze na szczeblu okręgowym. Trzecioligowiec odprawił z kwitkiem niżej notowanego rywala.
 
Szkoleniowiec Stali Stalowa Wola we wczorajszym meczu pucharowym z Tanwią Wólka Tanewska, postanowił dać szansę kilku młodym graczom. Dla wielu z nich był to debiut w zielono-czarnych barwach w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. Kibice liczyli na pewne zwycięstwo.
 
Do przerwy zapachniało jednak małą niespodzianką, bowiem po pierwszych trzech kwadransach wczorajszego boju było 0-0. Stalówka tym faktem była mocno podrażniona i próbowała ten stan rzeczy zmienić tuż po zmianie stron. Niżej notowany rywal chciał jednak jak najdłużej utrzymać bezbramkowy remis.
 
Ostatecznie lepsze argumenty miała Stal. Podopieczni Szymona Szydełko w 50. minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Mistrzyka, który już oficjalnie wrócił do klubu. Gol dodał przyjezdnym skrzydeł, a wraz z upływającym czasem, kolejne szanse otrzymywali kolejni młodzi gracze.
 
Zielono-czarni w końcu dopięli swego i zdobyli bramkę numer dwa. Jej autorem był Kacper Ziółkowski, dla którego to jest już drugie trafienie w pierwszej drużynie. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a po końcowym gwizdku to Stal cieszyła się z awansu do kolejnej rundy. 
 
Tanew Wólka Tanewska - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-0)
 
0-1 Michał Mistrzyk (50)
0-2 Kacper Ziółkowski (70)
 
Stal Stalowa Wola: Siudak - Waszkiewicz, Khorolskyi, Hudzik, Zięba (75.Maj),Jopek (80.Popek), Mistrzyk, Piotrowski, Lebioda - Tłuczek (65.Gnatek), Pilch (55.Ziółkowski).

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij