2020-08-31 11:05:02

Wzmocnione rezerwy Resovii ograły Orzeł Przeworsk

Rezerwy Resovii pokonały Orzeł Przeworsk 3-2. (fot. Resoviacy)
Rezerwy Resovii po raz pierwszy wygrały w sezonie 2020/21. Piłkarze Adama Bukały pokonali Orzeł Przeworsk 3-2. W składzie "Pasiaków" zagrało kilku graczy z kadry pierwszego zespołu.

Już po trzech minutach rezerwy Resovii prowadziły z Orłem Przeworsk. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Bartłomiej Wasiluk. Poł godziny później gospodarze prowadzili trzema bramkami. Najpier gola zdobył Dawid Rogalski, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Mateusz Kantor.

Jednak piłkarze Grzegorza Sitka nie poddawali się. Dwie minut po zmianie stron gola strzelił Dawid Czyrny. Ten sam zawodnik dwadzieścia minut później zdobył bramkę kontaktową. Później goście mieli swoje okazje, ale ostatecznie Resovia II wygrała 3-2. Warto dodać, że w kadrze rezerw "Pasiaków" zagrało aż ośmiu graczy z kadry pierwszego zespołu.

- Musieliśmy się natrudzić, by zdobyć dziś 3 punkty, dlatego tak bardzo je szanujemy. Mecz się ułożył po naszej myśli, ale nie potrafiliśmy utrzymać nad nim kontroli. Podaliśmy tlen rywalowi i do końca musieliśmy drżeć o wynik. Za dużo było u nas popisów indywidualnych, każdy chciał strzelać gole. Cieszymy się zatem z pierwszego zwycięstwa, ale wiemy doskonale, że stać nas na więcej. Zabieramy się zatem do pracy, by do punktów dołożyć lepszy styl - powiedział po meczu szkoleniowiec Resovii II, Adam Bukała cytowany przez oficjalną stronę "Pasiaków".

1-0 Bartłomiej Wasiluk (3)
2-0 Dawid Rogalski (33)
3-0 Mateusz Kantor (35)
3-1 Dawid Czyrny (47)
3-2 Dawid Czyrny (67)