2020-08-31 11:08:22

Asseco Resovia pokonała Cerrad Czarnych Radom i wygrała cały turniej w Kozienicach!

foto. Asseco Resovia
Asseco Resovia została zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kozienice 2020. Rzeszowianie w finale pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:1 i wydaje się, że ich gra zaczyna nabierać rozpędu. MVP turnieju został wybrany Fabian Drzyzga!

Pierwszy set był bardzo zacięty i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na kilkupunktową przewagę. Jako pierwsi tej sztuki dokonali radomianie, którzy po udanej zagrywce Bartłomieja Firszta wyszli na prowadzenie 18:16. Przewagi im się jednak utrzymać nie udało i dzięki dobrym atakom Nicolasa Szerszenia, Resovia odrobiła straty i wygrała pierwszą partię 25:22.

W drugiej odsłonie było już mniej wyrównanie, bo Asseco zdołalo odskoczyć na cztery oczka różnicy i tę przewagę utrzymywało przez większość partii. Radomianie starali się gonić wynik, ale konsekwencja w grze Resovii przyniosła efekt i zrobiło się już 2:0.

Trzeci set wydawało się, że będzie zwieńczeniem całego turnieju, bo Pasy szybko odskoczyły na kilkupunktową przewagę, ale wkradł się moment rozluźnienia, który wykorzystali gospodarze. Ostatecznie po nerwowej końcówce Cerrad wygrał 25:23.

Decydujący set w tym meczu lepiej rozpoczął się dla radomian, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie po punktowych zagrywkach Brendana Sandera. Resovia straty jednak szybko odrobiła i spięła się, aby zakończyć to spotkanie w czterech setach. Sztuka ta im się udała i po skutecznym bloku na Sanderze, goście mogli cieszyć się z triumfu w turnieju.

MVP całej imprezy został wybrany rozgrywający Asseco Resovii, Fabian Drzyzga. Za tydzień podopieczni Alberto Giulianiego zagrają w turnieju w Arłamowie.

Asseco Resovia 3:1 Cerrad Enea Czarni Radom

(25:22, 25:22, 23:25, 25:19)

MVP turnieju: Fabian Drzyzga