2020-08-29 19:06:18

Błękitni Ropczyce w szalonym meczu pokonali Wisłok Wiśniowa

Ten kto zjawił się na dzisiejszym meczu w Ropczycach z pewnością nie mógł narzekać na brak emocji. Padło aż siedem bramek, a komplet oczek zapisali na swoim koncie ostatecznie gospodarze.

Lepsze humory przed dzisiejszym meczem miał Wisłok Wiśniowa, który w sobotę ugrał oczko z Polonią Przemyśl. Dziś ekipa Krzysztofa Koraba chciała pójść za ciosem, ale łatwej potyczki się nie spodziewała.  Błękitni Ropczyce w środę przegrali, wobec czego dziś zamierzali zmazać plamę i poprostu wygrać.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 18. minucie spotkania, a jej autorem był Mariusz Wiktor, były gracz Błękitnych. To widocznie podrażniło podopiecznych Łukasza Chmury, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Sztuka ta udała im się chwilę później, a wyrównał Hubert Siepierski z rzutu karnego.

Pomocnik urodzony w Rzeszowie, na listę strzelców w pierwszej odsłonie wpisał się jeszcze raz. Miało to miejsce w 40. minucie. Emocji w końcówce tej części gry nie brakowało, a 120 sekund później wyrównał Maksymilian Maik. Do przerwy więcej goli nie padło, choć kibice narzekać na ich ilość nie mogli.

Bramka zdobyta w 42. minucie dodała skrzydeł ekipie z Wiśniowej, która chwilę po wznowieniu, trafiła do siatki po raz trzeci. Autorem tego uderzenia był Adrian Nowak. Błękitni nie zamierzali się poddawać i błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania gola wyrównującego. Wisłok jednak mądrze się bronił.

Miejscowi jednak cały czas napierali i w końcu dopięli swego w 72. minucie, a bramkę na 3-3 zdobył Krystian Majka. Emocji nie brakowało, a obie ekipy w końcówce postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Lepiej na tym wyszli podopieczni Łukasza Chmury, którzy na chwilę przed ostatnim gwizdkiem zdobyli gola na 4-3, którego autorem Szymon Majcher.

0-1 Mariusz Wiktor (18)
1-1 Hubert Siepierski (24-rzut karny)
2-1 Hubert Siepierski (40)
2-2 Maksymialian Maik (42)
2-3 Adrian Nowak (50)
3-3 Krystian Majka (71)
4-3 Szymon Majcher (87)