2020-08-29 13:31:00

Kolejne zwycięstwo Piasta Tuczempy. Tym razem ograli Legion Pilzno

Piast Tuczempy wygrał z Legionem Pilzno na wyjeździe. (fot. Patryk Górecki)
Piast Tuczempy wygrał z Legionem Pilzno 2-1 i umocnił się na pozycji lidera 4 ligi podkarpackiej. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Jakub Kloc.

W pierwszej części gry nie oglądaliśmy bramek w starciu Legionu Pilzno z Piastem Tuczempy. Emocje w tym meczu rozpoczęły się po zmianie stron. W 47. minucie sfalowany w poly karnym został Mateusz Buczkowski przez Tomasza Tragarza. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Kloc. Popularny "Perła" nie dał najmniejszych szans golkiperowi gospodarzy i ekipa z Tuczemp objęła prowadzenie w tym meczu.

Chwilę później było 1-1. Piłkę w pole karne Piasta dośrodkował Tomasz Barycza, a futbolówkę w siatce umieścił Sebastian Dereń. W 65. minucie ponownie piłkarz Piasta Tuczempy został sfaulowany w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Kloc i po raz drugi pokonał Mateusza Kochana. Później obie ekipy miały swoje szanse, ale wynik meczu już się nie zmienił. Piast Tuczempy wygrał siódmy mecz w tym sezonie i umocnił się na pozycji lidera.

- To był bardzo ciężki mecz. Graliśmy dziś w bardzo uszczuplonym składzie. Brakowało nam pięciu podstawowych zawodników. Ponadto Łukaszowi Czubowi w 30. minucie odnowiła się kontuzja i również zszedł z boiska. Natomiast nasza młodzież spisała się super i dopisujemy trzy punkty. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa - powiedział nam po meczu szkoleniowiec Piasta, Marek Strawa.

0-1 Jakub Kloc (47-rzut karny)
1-1 Sebastian Dereń (54)
1-2 Jakub Kloc (65-rzut karny)