2020-08-29 13:02:00

Igloopol Dębica zremisował z Lechią Sędziszów Małopolski

Igloopol Dębica zremisował z Lechią Sędziszów Małopolski 1-1. (fot. Igloopol)
Igloopol Dębica podzielił się punktami z Lechią Sędziszów Małopolski. W meczu 9. kolejki 4 ligi podkarpackiej padł remis 1-1.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Igloopolem Dębica a Lechią Sędziszów Małopolski upłynęła pod dyktando ekipy "Morsów". Jednak piłkarze Grzegorza Lorka nie potrafili sobie stowrzyć żadnej dogodnej sytuacji. Natomiast goście swoich szans próbowali w kontrataku, również bezskutecznie. Warto dodać, że w 12. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Przemysław Nalepka, a więc najlepszy strzelec ekipy z Dębicy. Po dość nudnej pierwszej części gry Igloopol remisował bezbramkowo z Lechią.

Po zmianie stron obie ekipy dążyły do zdobycia bramki, ale ponownie na niewiele się to zdawało. W 61. minucie Piotr Pyskaty groźnie uderzył, ale jego strzał poleciał wysoko nad bramką Łukasza Ćwiczaka. Dwanaście minut przed końcem meczu prawym skrzydłem przedarł się Piotr Pyskaty dośrodkował w pole karne i Mateusz Stańczyk dał prowadzenie gospodarzom. Napastnik Igloopolu strzelił nad Ćwiczakiem, piłka zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Piłkarze Lechii po tej bramce rzucili się do ataku i w 88. minucie doprowadzili do wyrównania po akcji rezerwowych. Z prawej skrzydła dośrodkował Pawał Branas, a piłkę w siatce umieścił Oskar Ćwiczak.

W doliczonym czasie gry piłkarze Lorka mogli zdobyć zwycięską bramkę, ale strzał gospodarzy z rzutu wolnego obronił Ćwiczak. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1. Obie ekipy do swojego dorobku punktowego dopisały po jednym "oczku".

1-0 Mateusz Stańczyk (79)
1-1 Oskar Ćwiczak (88)