2020-07-10 20:01:35

Efekt nowej miotły zadziałał! Sandecja Nowy Sącz pokonała PGE Stal Mielec

Zdjęcie z meczu Sandecja Nowy Sącz - Stal Mielec ( fot. PGE Stal Mielec)
Mielczanie przegrali starcie z Sandecją, która walczy o utrzymanie w Fortuna 1 Liga. Stal mimo porażki wciąż znajduje się na pozycji premiującej awans do PKO Ekstraklasy.

Sandecję Nowy Sącz przed meczem z PGE Stalą Mielec zmieniła opiekuna. Zespół z Małopolski od niedawna prowadził duet Marcin Jałocha, Piotr Świerczewski. Gospodarze dobrze weszli w mecz i od pierwszych minut byli stroną przeważającą.

Efektem ich dobrej gry, była świetna okazja nowosądeczan. Maciej Korzym został sfaulowany w polu karnym przez Mateusza Bodziocha, wobec czego arbiter Damian Sylwestrzak wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie za bramkę zamienił Michal Piter-Bucko.

Miejscowi rozpędzeni, poszli za ciosem i już 10 minut później było 2-0. Defensywa mielczan się pogubiła, a to postanowił wykorzystać wychowanek Startu Nowy Sącz, który najpierw minął obrońców Stali, a następnie pokonał Jakuba Wrąbla. To widocznie podrażniło ekipę Dariusza Marca, która nie tak wyobrażała sobie dzisiejszy mecz.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, biało-niebiescy ruszyli do ataku co dało efekt w 44 minucie.,
Ciekawą akcję przeprowadzili przyjezdni, a golem zakończył ją Bartosz Nowak. Bramka ta dała nadzieję na odrobienie strat i powalczenie o korzystny rezultat.

Po zmianie stron, PGE Stal Mielec dążyła do wyrównania stanu meczu. Starania nie dały jednak efektu, bowiem obrze dysponowana defensywa Sandecji nie pozwoliła się zaskoczyć. Mielczanie dominiowali w drugiej połowie, ale ostatecznie na nic to się zdało i mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

1-0 Michal Piter-Bucko (24-rzut karny)
2-0 Maciej Korzym (34)
2-1 Bartosz Nowak (43)

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Flis, Szufryn, Basta – Kanach, Kasprzak (56. Walski), Kun, Chmiel (74. Danek) – Korzym, Klichowicz (63. Ogorzaly)

PGE Stal Mielec: Wrąbel – Stasik, Mateusz Żyro, Bodzioch (46. Bielak), Getinger – Urbańczyk – Domański, Mak (69. Prokić), Nowak, Tomasiewicz (79. Dadok) – Michał Żyro

Żółte kartki: Flis, Danek, Bielica – Bodzioch, Domański

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)