2023-05-21 09:45:47

Wisłok Wiśniowa zgarnął pełną pulę w starciu z Igloopolem Dębica

Wisłok Wiśniowa kończył mecz w dziesięciu, ale nie dał sobie odebrać zwycięstwa, które było im bardzo potrzebne do odblokowania się po ostatnich kiepskich występach.

Już w 10 minucie niezawodny Paweł Piątek strzałem "pod ladę" dał swojemu zespołowi prowadzenie. Piłkę głową dogrywał mu Jakub Krok, a napastnik Wisłoka uprzedził próbującego zażegnać niebezpieczeństwo Duilio Hannauera i pokonał Łukasza Psiodę.

Gospodarze mieli w pierwszych 45 minutach jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia, ale sztuka ta udała im się dopiero po przerwie, w 62 minucie. Z szybką kontrą wyszli podopieczni Wojciecha Koguta, Paweł Piątek podał do Patryka Sobusia, a ten przerzucił piłkę nad bramkarzem gości.

Gdy wydawało się, że Wisłokowi już nic złego się nie przytrafi, czerwoną kartkę dwie minuty ujrzał Jakub Krok. Grę w osłabieniu rywali chcieli wykorzystać goście, ale nie potrafili pokonać Matthewa Korziewicza. Wisłok mimo gry w osłabieniu dowiózł zwycięstwo z Igloopolem Dębica do końca meczu.

1-0 Paweł Piątek (10)
2-0 Patryk Sobuś (62)

Wisłok: Korziewicz - Czelny (60 Benc), Szymański, Zięba, Walicki - Koczela, Złamaniec (90+6 Boduch), Krok, Kovtok (58 Sobuś), Kasperkowicz - Piątek (80 Gil).

Igloopol: Psioda - Kornaś (83 Cieśla), Marcos, Duilio, Leśniak - Okoń, Janus (73 Dzióbak), Cyran, Adriano, Jaszcz (58 Cyganowski) - Brzostowski (90 Burza)