2023-05-20 20:35:28

Wysoka wygrana Cosmosu Nowotaniec z Polonią Przemyśl

Cosmos Nowotaniec (biało-zielone stroje) wygrał z Polonią Przemyśl na jej terenie (fot. Tomasz Paryś / archiwum)
Ważne zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Pastuszaka, którzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Polonii Przemyśl. Cosmos Nowotaniec wygrał 4-1.

Rozstrzelał się na dobre Viktor Khomchenko, notując dublet w tym spotkaniu. Najpierw w 34. minucie sfinalizował indywidualną akcję Jesusa Diaza, a kilkanaście minut po przerwie podwyższył po podaniu Ivana Hury

Polonia Przemyśl miała dwie dogodne sytuacje w pierwszej połowie, ale dobrze na bramce spisywał się Yevhen Skharban.

Sposób na bramkarza Cosmosu Nowotaniec gospodarze znaleźli dopiero z jedenastu metrów. Rzut karny wykorzystał Dmytriy Sychevskyi. Chwilę później mógł być remis, ale Krystian Kazek trafił w słupek.

Asystent przy drugiej bramce gości Ivan Hura sam wpisał się na listę strzelców 80 minucie, skutecznie dobijając swoją pierwszą niecelną próbę.

Wynik spotkania ustalił w samej końcówce Nazarii Bohomaz, pokonując Artura Kuźmę strzałem głową.

0-1 Viktor Khomchenko (34)
0-2 Vikotor Khomchenko (63)
1-2 Dmytriy Sychevskyi (70)
1-3 Ivan Hura (80)
1-4 Nazarii Bohomaz (89)

Polonia Przemyśl: Kuźma - Vechtomov, Zanko, Konowalik, Bacza, Solarz, Kushnir (85. Błahuciak), Kazek, Sychevsky, K. Janas, D. Janas (54. Walczyszewski).

Cosmos Nowotaniec: Shkarban - Zastavnyi, Petryk, Mykytsey, Pens - Kalemba (75. Piotrowski), Pieszczoch (60 Nahornyi), Demianenko (84. Crespo), Diaz (55. Hura) - Roslyakov, Khomchenko (70. Bohomaz).