2023-05-21 09:54:26

Niedźwiadki Chemart dalej od mistrzostwa ligi

W pierwszym meczu finału fazy play off w 2 lidze Niedźwiadki Chemart Przemyśl przegrały w swej hali z AZS AWF Mickiewiczem Katowice 99:105. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans na zaplecze ekstraklasy.

W sezonie zasadniczym przemyślanie dwukrotnie przegrywali z Mickiewiczem, a kiedy okazało się, że w trzecim starciu wystąpią bez Kacpra Majki i Rafała Serwańskiego, można było sądzić, że Ślązacy mogą wygrać łatwo i wysoko. Nie doszło do tego, między innymi dlatego, że na pozycji nr 1 spisał się Michał Kindlik, który zaliczył konkretne double-double.

Goście prowadzili od 14 sekundy do końca meczu, ale ich zaliczka zwykle wynosiła poniżej 10 oczek. Dopiero po dużej przerwie zapachniało ich „odjazdem” (60:45 w 22. min), ale Kindlik zaraz wycelował zza łuku, Łukasz Uberna zaliczył akcję 2+1 i przewaga przyjezdnych stopniała.

Nie na długo, bo w 28. minucie tablica pokazała wynik 81:65 dla Ślązaków. Nasza drużyna znów zwarła szyki (kolejna „trójka” Kindlika) i na ostatnią małą przerwę zeszła przy rezultacie 74:83.

Na początku IV kwarty zza linii 6.75 trafili Chudzik, Salamonik i mimo ambitnej gry gospodarzy, mistrz grupy C kontrolował wynik (91:77).

Rewanż w następną sobotę w Katowicach. Kto okaże się lepszy w dwumeczu, zostanie mistrzem 2 ligi.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 99:105 (25:30, 20:24, 29:29, 25:22)

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 0, Kindlik 24 (6x3, 10as., 5 str.), Puchalski 17 (1x3), Egner 19 (1x3, 13 zb.), Janczak 20 (2x3, 7 bl.) oraz Complak 0, Bal 11 (3 prz.), Uberna 7, Kulikowski 0, Kucharski, Lunguana, Chalicki. Trener Daniel Puchalski.

AZS AWF Mickiewicz Romus: Krzymiński 15 (3x3, 11 zb.), Karpacz 24 (9 zb., 2 str., 3 prz.), Leszczyński 2, Wojciechowski 12 (2x3, 11 as.), Lewiński 25 (1x3, 4 str.) oraz Xharavina 0, Chudzik 5 (1x3, 5 as., 5 prz.), Tobiasz 0, Mroczek 4 (1x3), Nowak 6, Adamus 2, Salamonik 10 (2x3, 3 str.). Trener Łukasz Szczypka.