2023-03-19 10:05:00

Gol stadiony świata przy Koseły 3a! Wisła Sandomierz ograła rezerwy Cracovii

Wisła Sandomierz sprawiła niemałą niespodziankę. Podopieczni Roberta Chmury, w sobotę pokonali na własnym stadionie zespół rezerw Cracovii.

Wisła Sandomierz rozpoczęła od mocnego uderzenia. Gospodarze bowiem po siedmiu minutach prowadzili już 2-0, a autorem obydwu trafień był Kamil Uciński. Napastnik sandomierskiego zespołu, po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 4. minucie, a niespełna 180 sekund później, uczynił to po raz drugi.

Rezerwy Cracovii były mocno zdziwione takim obrotem spraw. Goście ruszyli do odrabiania strat, jednak Wisła dobrze się broniła. Podopieczni Mirosława Kality jednak nie odpuszczali i w 36. minucie złapali kontakt, a piłkę w siatce umieścił Marcin Budziński. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka pierwszej odsłony przy Koseły 3a.

Okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Cracovia chciała doprowadzić do wyrównania, natomiast Wisła nie chciała robić sobie nerwówki. Lepiej na tym wyszedł zespół z Sandomierza, który w 45. minucie strzelił na 3-1, a gola pięknym "lobem" z dalszej odległości zdobył Lionel Abate Etoundi i na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze.

Po zmianie stron, Wisła broniła korzystnego rezultatu, choć miała także swoje sytuacje. Dużo więcej z gry miała jednak Cracovia, ale tą stać było by złapać kontakt. To udało się w 79. minucie, po tym jak rzut karny wykorzystał Sebastian Strózik. Krakowianie próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze nie dali sobie wyrwać punktów.

1-0 Kamil Uciński (4)
2-0 Kamil Uciński (7)
2-1 Marcin Budziński (36)
3-1 Lionel Abate Etoundi (45)
3-2 Sebastian Strózik (79-rzut karny)