2023-03-18 23:29:03

Korona wygrywa w Jarosławiu! JKS coraz bardziej oddala się od awansu

JKS JarosÅ‚aw powoli może zapominać o awansie do 3 ligi. DziÅ› na wÅ‚asnym boisku piÅ‚karze z JarosÅ‚awia przegrali z KoronÄ… Rzeszów 1-3.

JKS JarosÅ‚aw w rundzie wiosennej miaÅ‚ walczyć o awans, w ostatniej kolejce straciÅ‚ jednak punkty, a dziÅ› przegraÅ‚ z walczÄ…cÄ… przed spadkiem KoronÄ… Rzeszów.

Przyjezdni objÄ™li prowadzenie w tym meczu w 22. minucie, kiedy po doÅ›rodkowaniu z rzutu rożnego piÅ‚kÄ™ gÅ‚owÄ… do siatki skierowaÅ‚ Luis Chaverra. Dwie minuty przed przerwÄ… Korona doÅ‚ożyÅ‚a drugÄ… bramkÄ™. Po dograniu z rzutu wolnego, z bliskiej odlegÅ‚oÅ›ci piÅ‚kÄ™ w siatce umieÅ›ciÅ‚ Mateusz Peda.

JKS JarosÅ‚aw dążyÅ‚ do zmniejszenia strat i w doliczonym czasie gry pierwszej poÅ‚owy indywidualna akcja Adriana Nowaka daÅ‚a gospodarzom bramkÄ™ kontaktowÄ….

Drużyna z JarosÅ‚awia jednak jeszcze bardziej skomplikowaÅ‚a swojÄ… sytuacjÄ™ w 72. minucie, kiedy czerwonÄ… kartkÄ… ukarany zostaÅ‚ Mateusz Dubaj. Korona Rzeszów wykorzystaÅ‚a grÄ™ w przewadze i w ostatnich miniutach przypieczÄ™towaÅ‚a zwyciÄ™stwo, a na listÄ™ strzelców wpisaÅ‚ siÄ™ tym razem Marcin Krajewski.

0-1 Luis Chaverra (22)
0-2 Mateusz Peda (43)
1-2 Adrian Nowak (45+)
1-3 Marcin Krajewski (90+)

JKS Jarosław: Guridow - Dubaj, Baran, Szakiel (46. Pindak) - Bała, Sobolewski, Stankiewicz (90 Drozd), Ptasznik (46. Socha) - Pawlak, Nowak, Zieliński

Korona Rzeszów: Pawlus - KapÅ‚an, Bober , PawÅ‚owski - Czernysz, Szluz (60. Reichel), Buda (90. Kot), Peda, Popek - Chaverra (72. Krajewski), JÄ™dryas (82. GÅ‚owacz)