2023-03-19 11:17:00

Izolator z pierwszym kompletem punktów na wiosnę po pokonaniu Lechii Sędziszów

Izolator Boguchwała w spotkaniu 19. kolejki IV ligi podkrarpackiej pokonał 3-0 Lechię Sędziszów Małopolski, goście mecz musieli kończyć w dziewiątkę.

Od początku meczu widać było przewagę Izolatora Boguchwała, który nie potrafił jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji aż do dziewiętnastej minuty kiedy to wychodzącego na czystą pozycję Konrada Kowala na murawę powalił Łukasz Świst, sędzia Albin Kijowski bez wahania wyciągnął z kieszeni czerwoną kartkę co mocno skomplikowało sytuację gości.

Po faulu na Kowalu szczęścia uderzając z rzutu wolnego szukał Lucjan Frydrych jednak dobrze w bramce spisywał się były gracz Izolacji Łukasz Ćwiczak.

Chwilę później ponownie dał znać o sobie Kowal, którego płaski strzał zza szesnastki zatrzymał się na słupku bramki "Ćwicza". Do przerwy wynik pozostał bezbramkowy mimo wyraźnej przewagi gospodarzy.

Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu przewaga Izolatora, wyraźnie Izolacji pomógł jednak Patryk Zygmunt, który dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyleciał z boiska za użycie obraźliwych gestów w stosunku kibiców drużyny gospodarzy. Krótką chwilę później po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Aleksandra Gajdka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

Tuż po bramce Gajdka sędzia Kijowski zdecydował się na trybuny oddelegować kierownika drużyny z Sędziszowa, który w niecenzuralnych słowach wyrażał niezadowolenie z pracy arbitra.

Dziewięć minut później kolejny raz do siatki trafiła Izolacja, piłkę w polu karnym przyjął Lucjan Frydrych i mocnym strzałem pokonał Ćwiczaka, który bliski był jednak uratowania swojego zespołu przed stratą bramki.

Sześć minut później po rzucie rożnym Przemysław Nalepka zgrał piłkę na szesnasty metr do Kowala, który mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3-0. Izolacja kolejne spotkanie rozegra w Wiśniowej Lechia zaś na swoim stadionie gościć będzie Głogovię Głogów Małopolski.

1-0 Aleksander Gajdek (54)
2-0 Lucjan Frydrych (63)
3-0 Konrad Kowal (69)

Izolator: Shkvarkov - T. Nalepka (66. Cach), Kasprzyk, Gajdek (70. Noga) - Walas, Majcher, K. Wilk, J. Wilk (66. Rembisz) - P. Nalepka (75. Kusy), Frydrych (66. Oreńczuk), Kowal (79. Żurawski)

Lechia:  Ćwiczak - A. Czółno (73. Ziobro), Kanach, Świst, Zygmunt - Ciemierkiewicz (64. Wesołowski), Słoma (70. Branas), Frankiewicz - Am.Czółno (73. Dziura), Kędzior (85. Bęben), Pyrdek

Sędziował: A. Kijowski (Krosno)