2022-11-09 09:11:19

Rawlplug Sokół Łańcut musiał uznać wyższość GTK Gliwice w łańcuckeij hali

Rawlplug Sokół Łańcut niestety nie pociagnął dobrej passy po wygranej z Lublinem i odnotował porażkę na własnym parkiercie z GTK Gliwice.

Już początek starcia zwiastował, że nie będzie to łatwa przeprawa. Rawlplug Sokół Łańcut nie radził sobie najlepiej i odnotowywał łatwe straty. Po kilku minutach GTK Gliwice zbudowało aż 11-punktową przewagę nad Sokołami. Mimo chwilowego przebudzenia gospodarzy, goście dowieźli do końca kwarty pokaźną nawiązkę.

Druga kwarta przebiegała jednak na korzyść łańcucian, a świetnie radził sobie w tej części Ray Thornton i przeciągnął dobrą passę na kolejne minuty starcia. Ostatnia kwarta jednak ponownie przeważyła na stronę Gliwic. Osiem minut przed końcem Sokół odnotował dobry rzut za trzy punkty i przewaga przyjezdnych widocznie zmalała, ale końcówka pokazała, że to oni zasłużyli bardziej na zwycięstwo- ponownie odskakując na kilka "oczek".

Rawlplug Sokół Łańcut - GTK Gliwice 68:73 (10:21, 21:17, 20:16, 17:19)

Sokół: Spencer 25 (6x3), Thornton 8, Wrona 5, Nowakowski 4, Szczypiński 0 oraz Bręk 0, Struski 6 (2x3), Sanders 17 (1x3), McConico 3. Trener Radosław Soja.

GTK: Ferguson 16 (4x3), Ryżek 0, Skifić 2, Rowland 14, Murphy 23 (1x3) oraz Busz 0, Maciejak 0, Szlachetka 12, Put 6. Trener Maroš Kovačik.