2022-11-08 13:12:00

Maksymilian Sitek nie podnosi się z ławki Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jak wygląda jego sytuacja?

Maksymilian Sitek po raz ostatni zagrał w meczu z Wisłą Kraków (fot. Szymon Jaszczurowski)
Maksymilian Sitek po raz ostatni zagrał w meczu z Wisłą Kraków (fot. Szymon Jaszczurowski)
Maksymilian Sitek jeszcze nie tak dawno czarował swoją grą na boiskach PKO Ekstraklasy. Obecnie, pomimo tego, że występuje w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała (czyli o szczebel niżej) nie wchodzi na boisko nawet z ławki rezerowych. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?
 
Maksymilian Sitek w lecie miał oferty z kilku klubów zagranicznych. Ponadto zainteresowana wykupieniem go z Podbeskidzia Bielsko-Biała była PGE FKS Stal Mielec. Ostatecznie 21-latek został w pierwszoligowcu, jednak po zmianie szkoleniowca coraz rzadziej pojawia się na boisku. W ostatnich dwóch meczach w ogóle nie zagrał.
 
Po meczu Apklan Resovii z Podbeskidziem zapytaliśmy szkoleniowca "Górali" Dariusza Żurawia jak wygląda obecnie sytuacja Sitka.
 
- Sytuacja wygląda normalnie. Grają zawodnicy, którzy wyglądają najlepiej w treningu - powiedział krótko Dariusz Żuraw.
 
Do nas jednak dotarły informację jakoby przyczyną braku występów Maksymiliana Sitka były negocjacje kontraktowe, które nie poszły po myśli obydwu stron. O tym, że będą takowe prowadzone wspominiał dyrektor sportowy pierwszoligowca, Łukasz Piworowicz. W środowisku mówi się, że 21-latek miał nie zaakceptować oferty nowego kontraktu.
 
- Pierwsze o tym słyszę i nic nie wiem na ten temat. Ten zawodnik jest traktowany jak cała reszta. Podobnie jest z Krzyśkiem Drzazgą, który wchodzi z ławki i próbujemy tych graczy odbudować. Na tych pozycjach, gdzie mogliby grać występują inni zawodnicy, którzy prezentują się po prostu lepiej. Tylko i wyłącznie forma decyduje o tym, kto gra. Nie jestem człowiekiem, który sadza kogoś na ławce, bo nie chce przedłużyć kontraktu. Każdy, kto jest w kadrze trenuje po to, żeby grać - odpowiedział nam szkoleniowiec Podbeskidzia.
 
W poprzednim sezonie Maksymilian Sitek był czołową postacią PGE FKS Stali Mielec w PKO Ekstraklasie. Czy zanotował aż taką obniżkę formy, że nie może wejść na boisko z ławki dla rezerwowych meczach Fortuna 1 ligi?
 
- Moglibyśmy dyskutować długo. To, co było pół roku czy rok temu to nie jest dzisiaj. Gdyby Maks był w takiej dyspozycji w jakiej byśmy chcieli to na pewno grałby od początku - zakończył Dariusz Żuraw.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 9

Rozwiąż działanie =

FKS1 2022-11-08 14:56:35

Jako kibic Stali psioczyłem na klub że nie wykupił Sitka. Teraz patrząc na jego siedzenie na ławce doceniam prezesa że nie wywalił pieniędzy w błoto.

Kenes 2022-11-08 15:50:19

Skoro się nie podnosi, to trzeba wezwać noszowego! Trzeba pomoc chłopakowi!

lis 2022-11-08 16:59:05

Chłopak się pokazał w ekstraklasie jako podstawowy zawodnik więc Podbeskidzie go zagarnęło dla siebie. Teraz nie mają ani zawodnika ani jak na razie awansu...

flisinhio 2022-11-08 22:26:54

Zrobić dziennikarzy tego śmiesznego portalu trenerem Podbeskidzia i Sitek będzie grał.Bez względu na formę .

Tylko prawda! 2022-11-08 22:41:54

Jako osoba ze środowiska mogę wypowiedzieć się, że informacje o nie przedłużeniu kontraktu są PRAWDZIWE. Sitek nie przedłużył kontraktu z Podbeskidziem, za co otrzymał "karę" w postaci braku gry. Trener amator, czyli trener Żuraw mówi to, co ma mówić i nie mając przysłowiowych jaj ryzykuje utratę punktów (np. w meczu z Resovią) nie wystawiając gracza, który jest w stanie odmienić grę w ofensywie, tylko słucha się decyzji zarządu. To tylko pokazuje poziom trenera jak i zarządu - poziom dno.

Przykre są praktyki stosowane przez polskie kluby, które uniemożliwiają młodym i perspektywicznym graczom rozwój. W ten sposób "polska myśl szkoleniowa" hamuje i kontynuuje przeciętność naszego kraju na arenie międzynarodowej w piłce nożnej.

flisinhio 2022-11-09 09:51:57

Do tylko prawda.Masz racje co do trenerów z naszego kraju.Ale co do super formy Sitka to już można polemizować.Skończył się wiek młodzieżowca i skończyło się pewne miejsce w składzie.Pisałem jeszcze za czasów gry tego chłopaka w Puszczy ze gra tylko w jedną stronę.Dzisiaj uniwersalny skrzydłowy musi udzielać się w grze obronnej.Sitek nie jest w tym dobry.Proszę nie myśl że żle oceniam tego chłopaka.Ma talent .ale musi niestety się dużo jeszcze uczyć.Przypomnij sobie że za poprzedniego trenera też miał duże wahania formy.
Większość działaczy w naszych klubach to ludzie którzy myślą tylko o sobie.Piłkarz najlepiej jak gra i się nie upomina o swoje.Gdyby jeszcze oddawał haracz od swoich poborów to by było super. Poza tym,może w przypadku Sitka potrzeba więcej spokoju.Myślę tu o jego bliskich,powinni wykazać się większym rozsądkiem w prowadzeniu kariery syna.Sukces potrzebuje niestety więcej ciszy.
Chłopak musi grać a nie tracić czas przez jakieś przepychanki z klubem.Ale prawda jest taka,gdyby był nie do zastąpienia to trener by się za nim wstawił.
Jest to przykład głupiego przepisu o młodzieżowcach.W ten sposób robimy krzywdę chłopakom.Większość z nich nigdy by nie grała na tym poziomie gdyby nie przepisy.Akurat Sitek bardzo fajnie wykorzystał ten czas.Prawie przez 3,5 roku grał.To może zaprocentować w przyszłości.Musi niestety popracować nad gra w obronie.

Jaro 2022-11-10 20:09:20

Miał miejsce w składzie jako młodzieżowiec.Teraz są lepsi jego gra słaba miał swoje walory grał na początku ligi w podstawie zespołu teraz są lepsi to cała prawda wiem bo jestem kibicem Podbeskidzia Goku Bonifacio klasa wyższa

Tylko prawda! 2022-11-11 14:03:51

Odp. do flisinhio

O super formie Sitka nie pisałem. Pisząc o braku zmian przez trenera Żurawia, miałem na myśli dowolną zmianę, bo nie oszukujmy się, ale trener ten robi często dwie identyczne zmiany ok. 10 minut przed końcem, niezależnie od wyniku i postawy całej drużyny. W meczu z Resovią się udało, ponieważ Resovia zagrała kiepsko w 2 połowie. Oczywiście, wpływa to negatywnie na pozycję Sitka w zespole, ale też i innych zawodników. Tutaj mówię o ogólnym, dość dziwnym podejściu trenera.

Co do umiejętności gry w obronie Sitka, to zgadzam się z Tobą, natomiast zarówno klub jak i środowisko zawodnika powinno zwrócić uwagę na profil zawodnika i sposób w jaki gra drużyna. Nie zgodzę się z tym, że skrzydłowy musi być uniwersalny. W dzisiejszym futbolu skrzydłowy to tak naprawdę skrajny napastnik, który nie jest aż tak bardzo zaangażowany w grę obronną (przykład Dembele w Barcelonie), natomiast pozycja wahadłowego, jest tym o czym ty mówisz. Ta pozycja jest zazwyczaj troszkę bardziej skupiona na defensywie niż ataku, pomimo dużego udziału w zadaniach ofensywnych. Sitek to typ skrzydłowego, więc formacja, która gra Podbeskidzie, nie pasuje do jego profilu, nie jest to jednak jego wada, a profil niepasujący do formacji.

Kamil 2022-11-13 09:37:36

Jestem osobą ze środowiska, rozmawiałem z zawodnikami pytając o formę tego zawodnika, mówili, że jest w formie i to że trener nie wystawia go jest skandalem, mówią że zasługuje na to, żeby grać. Trener Żuraw być może z osobistych pobudek czy z nakazu z góry nie wpuszcza tego zawodnika. Przykro się patrzy jak tak zdolnego i młodego zawodnika bezpodstawnie kasują, piłka to nadal układy, trzymaj się Maks wierze ze zobaczymy cię znowu na szczycie, już nie w Podbeskidziu!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij