2022-09-04 17:49:36

Avia Świdnik górą w wyjazdowym starciu z Texom Sokołem Sieniawa

To było jednostronne widowisko... Avia Świdnik podyktowała swoje warunki Sokołowi Sieniawa i pokazała, kto rządzi w tym spotkaniu. Przyjezdni strzelili cztery bramki i to oni wrócą do siebie z cennymi trzema punktami.

Do pierwszej groźnej sytuacji w tym spotkaniu doszło dopiero w okolicach 36.minuty. Dominik Maluga z ekipy Avii Świdnik próbował zagrozić rywalom strzałem z głowy, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Texom Sokoła Sieniawa. Kolejna szansa, tym razem celnie wykorzystana przyszła cztery minuty później. Tomasz Zając, napastnik gości oddał znakomity strzał z prostego podbicia z rzutu wolnego. Przyjezdni wyszli na prowadzenie i zaczęli coraz mniej napierać na gospodarzy. Między innymi Adrian Popiołek próbował swoich sił z “główki”, ale piłka odbiła się od Jarosława Lisa, a następnie od poprzeczki.

Po zmianie stron nadal to Avia dyktowała tempo, a Sokół pokazywał się z bardziej ospałej strony. W 54.minucie Maluga podwyższył wynik gości. Wykorzystał on wrzutkę z rzutu wolnego od Zająca i zdobył bramkę celując tuż przy krótszym słupku.

Następna dobra sytuacja drużyny ze Świdnika nadarzyła się dziesięć minut później. Po rzucie rożnym nastąpiło spore zamieszanie, które najlepiej wykorzystał Rafał Kursa zdobywając bramkę na 0-3. Zawodnicy z Sieniawy byli bezradni, a trzy punkty oddalały się od nich w zatrważającym tempie. Jakby tego było mało, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Geniec i gospodarze musieli dokończyć spotkanie w dziesiątkę.

Zabawa Avii trwała w najlepsze, a w 85.minucie spotkania przyjezdni powiększyli jeszcze przewagę po strzale Wojciecha Białka, który dostał piłkę za plecy obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera.

0-1 Tomasz Zając (40)

0-2 Dominik Maluga (54)

0-3 Rafał Kursa (65)

0-4 Wojciech Białek (85)

Sokół: Pasterczyk, Geniec, Skała, Feret, Wawryszczuk, Wolak, Oziębło, Twardowski, Lis, Mac, Ochał.

Avia: Rosiak, Drozd, Kursa, Kocoł, Midzierski, Niewęgłowski, Uliczny, Popiołek, Maluga, Zając, Kompanicki.