2022-05-11 19:27:44

Po zaciętym meczu Polonia Przemyśl zremisowała ze Stalą Łańcut

Za nami ciekawe spotkanie w Przemyślu. Podrażniona po ostatniej porażce Polonia chciała wyszarpać trzy punkty, trudne warunki postawili jednak goście i mecz zakończył się remisem 2-2.

Od początku tego spotkania z jednej, jak i drugiej strony zaangażowania nie brakowało. Już w 16. minucie pierwszą dobrą sytuację wypracowali sobie goście. Groźny strzał Patryka Wójcika sparował jednak bramkarz rywali. Chwilę później znów do głosu doszła Stal, jednak nadal skutecznie interweniował Artur Kuźma i wynik spotkania się nie zmienił.

Gracze Polonii nie pozostawali dłużni i również mieli swoje okazje. W 32.minucie bramkarz Stali wybił piłkę wprost pod nogi rywali, tam znalazł się Kostiantyn Chernii i umieścił piłkę w siatce. Rozpędzeni gospodarze już trzy minuty później dołożyli kolejne trafienie. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Bernard Stopa i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy doskonała okazja pojawiła się dla Stali Łańcut. W polu karnym faulowany był Dawid Bieniasz i arbiter podyktował jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Konrad Buć i już było 2-1. W kolejnych minutach mecz jeszcze bardziej się zaostrzył i było coraz więcej walki.

Około 72. minuty znakomicie uderzył ponownie Kostiantyn Chernii, jednak strzał lecący w samo okienko wybronił Cezary Szpindor. Goście jednak nie odpuszczali, w 82. minucie do wyrównania doprowadził Patryk Wójcik i mecz zakończył się podziałem punktów.

1-0 Kostiantyn Chernii (32)
2-0 Bernard Stopa (35)
2-1 Konrad Buć (50)
2-2 Patryk Wójcik (83)

Polonia Przemyśl: Kuźma- Błahuciak, Mykytsey, Sychevskyi, Kazek, Głuszko, Błahuciak, Szpilka, Stopa, Chernii, Zanko

Stal Łańcut: Szpindor- Cwynar, Bieniasz, Góra, Skiba, Róg, Majda, Buć, Kmuk, Wójcik, Makowski