2022-05-11 16:59:51

JKS Jarosław pewnie pokonał na wyjeździe rezerwy Stali Mielec

Stal II Mielec mimo sporych chęci nie podołała mocnemu JKS-owi Jarosław, a mecz zakończył się rezultatem 4-1. Zdobyte trzy punkty są ważne dla jarosławskiej ekipy z boju o awans do 3. ligi.

Mecz rozpoczął się na bocznym boisku Stali Mielec punktualnie o 15. JKS Jarosław szybko przystosował się do terenu rywala i już w pierwszej akcji i równocześnie pierwszej minucie wpakował gola rezerwom Stali. Autorem szybkiego trafienia dającego prowadzenie był Ihor Maliarenko. W pierwszej połowie obie drużyny napierały, jednak w dogodnych sytuacjach brakowało wykończenia.

W drugiej części spotkania emocje zaczęły się około 55. Minuty, kiedy arbiter podyktował rzut karny dla ekipy z Jarosławia, który bezbłędnie wykonał Bartłomiej Raba. To jego setne trafienie w barwach czarno-niebieskich. Gospodarze nie chcieli pozostawić takiej sytuacji bez odpowiedzi i chwilę później zanotowali bramkę kontaktową za sprawą Krystiana Kadrysia. To nie przeszkodziło jednak JKS-owi na dołożenie kolejnego trafienia, tym razem autorstwa Pawła Hassa ze strzału głową. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się takim rezultatem, w doliczonym czasie gry goście poszli za ciosem i wpakowali przeciwnikom bramkę Jakuba Chrupcały, któa przypieczętowała zwycięstwo.

0-1 Ihor Maliarenko (1)

0-2 Bartłomiej Raba (57)

1-2 Krystian Kardyś (60)

1-3 Paweł Hass (84)

1-4 Jakub Chrupcała (90+)

PGE FKS Stal II Mielec: Illia Pnievsky, Dominik Buczek, Maciej Czekaj, Kacper Łebek, Michael Wyparło, Krystian Kardyś, Marcin Lonczak, David Poreba, Konrad Guca, Damian Pyryt, Jakub Wójcik

JKS Jarosław: Maksym Guridov, Michel Johan Cardensa Gonzalez, Sebastian Pawlak, Kamil Bała, Paweł Bartnik, Bartłomiej Raba, Karol Ptasznik, Grzegorz Baran, Sebastian Sobolewski, Bartosz Markiewicz, Ihor Maliarenko