2022-05-10 00:51:54

Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce, Unia Nowa Sarzyna i Sokół Nisko rozniosły swoich rywali

Za nami 23. kolejka klasy O. Stalowa Wola. Efektowne zwycięstwa odniosła pierwsza trójka ligowej tabeli, a kibice mogli oglądać bardzo dużo bramek.

Unia Nowa Sarzyna znajdująca się na pozycji wicelidera odniosła pokaźne zwycięstwo nad Rzeczycą Długą, aż 6-0. Od początku można było zauważyć zdecydowaną przewagę gospodarzy. Potwierdziło się to w 33. minucie, kiedy Eryk Sarzyński zamienił karnego na bramkę. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. Trzy trafienia dołożył jeszcze Artur Łuczak i ponownie Eryk Sarzyński jeszcze dwa razy pokonał bramkarza rywali i skompletował hat-tricka.

Lider tabeli Sokół Nisko na wyjeździe również wysoko pokonał Azalię Wolę Zarczycką 5-2. Dla gospodarzy bramki zdobyli Sebastian Mendoń i Mikołaj Sypek. Dla Sokoła po dwa trafienia zaliczyli Piotr Młynarczyk i Patryk Marut, a jedną bramkę dorzucił Karol Dziopak

Stal Gorzyce tak samo, jak poprzednicy zdeklasowała rywali. W wyjazdowym meczu pokonali San Kłyżów 7-1. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Dominik Toś, później hat-trickiem popisał się Grzegorz Szymanek, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Mateusz Farian, Artur Kwiatkowski i Kamil Guściora. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Dawid Mroczek.

W tej kolejce odnotowaliśmy dwa remisy. Pogoń Leżajsk zremisowała bezbramkowo z LZS Ździary, a Stal Nowa Dęba podzieliła się punktami z Transdźwigiem Stale . Dla Stali bramkę zdobył Kamil Gorzelny, a dla gości jedno trafienie zaliczył Mateusz Franus.

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały Olimpię Pysznica 3-1. Strzelanie rozpoczął Kamil Błażejowicz w 35. minucie i było to jedyne trafienie, na jakie było stać Olimpię w tym meczu. Dla Siarki bramki zdobyli kolejno Dominik Tomaszewski, Kacper Broda i Kacper Avetisyan.

Taki sam wynik padł również w innym spotkaniu, gdzie LKS Brzyska Wola przegrał z rezerwami Stali Stalowej Wola 1-3. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Mateusz Książek, a jedno trafienie dołożył Aurel Davidik. Dla gospodarzy jedyną bramkę zdobył Adrian Hacia.