2022-05-09 22:38:24

Klasa O Rzeszów: Dawid Kania dał pewne zwycięstwo liderowi, a Stal II Rzeszów dopisała kolejne trzy punkty

Za nami 27. kolejka rzeszowskiej okręgówki, w której było bardzo ciekawie. Dawid Kania zdobył pięć bramek w starciu z GKS-em Niebylec, rezerwy Stali dopisały kolejne zwycięstwo, a Zaczernię zaliczyło czwartą porażkę z rzędu.

Włókniarz Rakszawa dopisał bardzo ważne punkty po zwycięstwie nad GKS-em Niebylec i utrzymał się na pozycji lidera. Prawdziwym bohaterem tego spotkania okazał się znakomicie dysponowany w ostatnim czasie Dawid Kania, który aż pięciokrotnie trafił do bramki rywali. Zawodnicy z Niebylca nie zdołali odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych.

Rozpędzone rezerwy Stali Rzeszów nie zatrzymują się i depczą po piętach liderowi. W ostatniej kolejce pokonali Wolę Dalszą 4-1. Dla Stali strzelali Dariusz Jarecki, Kacper Myszogląd, Victor Guedes oraz Mateusz Olejarka.  Dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Krzysztof Kus. W wyjściowym składzie Stali II Rzeszów wystąpiło dwóch piłkarzy z pierwszego zespołu- Sławomir Szeliga i Franciszek Polowiec

Drużyna z Zaczernia zanotowała czwartą porażkę z rzędu, tym razem przegrali z Jednością Niechobrz 0-3. Wynik spotkania otworzył w 38. minucie Patryk Wiącek, a kolejne trafienia po przerwie dołożyli Dariusz Szeliga i Damian Szary.

Sześć bramek mogli zobaczyć kibice w meczu Sawy Sonina ze Strugiem Tyczyn. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3-3. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Jakub Baran, a jedno trafienie dołożył Damian Rataj. Dla gości strzelali Dominik Ferenc, Jakub Pluta i Kamil Żuczek

Sokół Sokołów Małopolski pokonał na własnym boisku Zorzę Trzeboś 4-0. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Konrad Panek i Patryk Sobuś.

Rezerwy Resovii przegrały ze Strumykiem Malawa 0-2. Wynik spotkania otworzył już w 3. minucie  Paweł Odrzywolski, a drugie trafienie dołożył dopiero w doliczonym czasie gry Mateusz Cisek.

KS Stobierna odniósł pokaźne zwycięstwo nad drużyną z Błażowej, aż 5-1.  Mikołaj Wania już w 10. minucie wyprowadził zespół Błażowianki na prowadzenie. To jednak wszystko, na co było stać gości, ponieważ kolejne minuty to już pełna dominacja drużyny ze Stobiernej. Do wyrównania doprowadził Tomasz Walat, później dwukrotnie do siatki trafił Krystian Rembisz, a w doliczonym czasie gry Tomasz Walat dołożył kolejne dwa trafienia.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka pokonał Grunwald Budziwój znajdujący się na samym końcu ligowej tabeli 3-0. Dla gospodarzy bramki zdobyli Dominik Bałut, Arkadiusz Bałut i Sebastian Kłeczek.

Wisłok Strzyżów przegrał z KS Przybyszówka 2-3. Pierwszą bramkę dla Wisłoka zdobył Daniel Skalski, później za odrabianie strat wzięli się goście i kolejno Jakub Bosek, Michał Chmiel i Szymon Sokal trafiali do bramki rywali. Ostatnią bramkę dla zespołu ze Strzyżowa zdobył Michał Durek w 86.minucie.