2022-05-11 19:26:00

Sokół Kolbuszowa Dolna dzielnie walczył, ale przegrał z KS-em Wiązownica

Sokół Kolbuszowa Dolna nie dał rady KS-owi Wiązownica. Podopieczni Waldemara Mazurka zaczęli dobrze, ale potem lider 4 ligi podkarpackiej zadał dwa ciosy i wygrał.

Mecz w Kolbuszowej Dolnej zapowiadał się bardzo ciekawie, bowiem miejscowy Sokół całkiem nieźle spisuje się w rozgrywkach 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Waldemara Mazurka w środę grali z KS-em Wiązownica, któremu bardzo chcieli urwać punkty. Spotkanie od początku stało na dobrym poziomie, a oba zespoły starały się kreować okazje bramkowe.

Kibice oglądali dobre zawody, a Sokół bardzo dobrze prezentował się na tle lidera 4 ligi. Kolbuszowianie coraz śmielej poczynali sobie na murawie, a w 27. minucie objęli prowadzenie, za sprawą Krzysztofa Szymańskiego. Podrażniony zespół gości nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat.

KS Wiązownica szybko wypracował sobie przewagę, choć Sokół starał się bronić. Podopieczni Marcina Wołowca byli jednak konkretniejsi i w 44. minucie gola na 1-1 zdobył Patryk Zieliński. W drugiej odsłonie oglądaliśmy zacięty mecz, a sytuacje bramkowe stwarzali sobie zarówno jedni jaki i drudzy. Z czasem do głosu doszedł lider 4 ligi podkarpackiej.

Przyjezdni stworzyli sobie więcej klarownych okazji, a w 70. minucie prowadzili 1-2, a do siatki trafił Arkadiusz Staszczak. Sokół w kolejnych minutach próbował jeszcze nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Zespół z Wiązownicy dobrze jednak prezentował się w defensywie i dowiózł prowadzenie do końca.

1-0 Krzysztof Szymański (27)
1-1 Patryk Zieliński (44)
1-2 Arkadiusz Staszczak (70)