2021-10-20 23:03:00

Pech Miasta Szkła Krosno! Przegrali u siebie z GKS-em Tychy

Nie mieli szczęścia w środowy wieczór koszykarze Miasta Szkła Krosno. Podopieczni Radosława Soji przegrali u siebie z GKS-em Tychy.

Koszykarze Miasta Szkła Krosno nie mieli najlepszych humorów, bowiem w sobotę przegrali w derbach z Rawlplug Sokołem Łańcut. Podopieczni Radosława Soji w środę za wszelką cenę chcieli się przełamać i tym razem wygrać. Podkarpacki zespół jednak zaczął nerwowo i jak mógł, to starał się trafiać za "trzy", ale wychodziło mu to nienajlepiej.

Punktował tylko Santiago Vaulet, który bardzo dobrze prezentował się na parkiecie. Sam mecz z GKS-em Tychy natomiast był wyrównany, a oba zespoły szały cios za cios. Gospodarze starali się wyjść na prowadzenie, ale ekipa Tomasza Jagiełki nie dawała za wygraną. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16-16.

Druga zaś lepiej zaczęła się dla Miasta Szkła, które objęło prowadzenie, ale nie na długo. Goście po prawie trzech minutach wyrównali, a następnie włączyli piąty bieg. Krośnianie próbowali nawiązać walkę z GKS-em Tychy i całkiem nieźle im to wychowadziło. Zespół z województwa był jednaj konkretniejszy i to on na przerwę schodził w lepszych humorach.

Krośnianie po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat. Z każdą minutą przewaga GKS-u topniała, co dawało nadzieję na korzystny wynik. W końcu w czwartej minucie Miasto Szkła wyrównało, a następnie objęło prowadzenie. Końcówka tej części spotkania była bardzo zacięta, jednak to gospodarze przed ostatnią kwartą mieli dobre humory.

Podopieczni Radosława Soji mieli wszystko w swoich rękach i w pewnym momencie wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni. Tyszanie jednak postawili wszystko na jedną kartę, a przewaga miejscowych zaczęła topnieć. Kibice na nudę nie mogli narzekać. W końcówce mocniej przycisnął GKS i to on po końcowej syrenie miał lepsze nastroje.

Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 70-74 (16-16, 12-19, 16-8, 26-31)

Miasto Szkła Krosno: Ciesielski 6, Vaulet 28, Śpica 2, Krzywdziński 3, Jasiński 13 oraz Zaguła 0, Oczkowicz 6, Sobiech 5, Dawdo 7

GKS Tychy: Tyszka 10, Trubacz 17, Wieloch 24, Diduszko 2, Koperski 5 oraz Stankowski 2, Krajewski 6, Mąkowski 8, Chodukiewicz 0