2021-10-20 18:27:00

Puchar Polski: Wisłoka Dębica zgodnie z planem ograła rezerwy Resovii

Piłkarze Wisłoki Debica awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. Podopieczni Dariusza Kantora pewnie pokonali rezerwy Resovii.

Spotkanie doskonale zaczęło się dla Wisłoki Dębica, która już w 2. minucie objęła prowadzenie, a piłkęw siatce umieścił Tomasz Palonek. Podopieczni Dariusza Kantora nie zamierzali się zatrzymywać i w kolejnych minutach to przedstawiciel 3 ligi gr. IV był stroną przeważającą. Rezerwy Resovii także miały swoje okazje, ale wyzej notowany rywal mądrze się bronił.

Popularne "Pasiaki" jednak nie odpuszczały i w 30. minucie doprowadziły do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Filip Mikrut. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje szanse, jednak brakowało skutecznośći. Po przerwie nadal oglądaliśmy zacięte starcie, a miejscowi napsuli sporo krwi trzecioligowej Wisłoce.

"Biało-zieloni" nie dawali za wygraną i w 72. miniucie objęli prowadzenie, a bramkarza gospodarzy pokonał Błażej Radeanek, który wykorzystał podanie Damiana Łanuchy. To dodało skrzydeł ekipie z Dębicy, która ani myślała się zatrzymywać. Pięć minut później, Wisłoka po raz trzeci cieszyła się z gola, a tym razem do siatki trafił Łukasz Siedlik.

Dębiczanie nie zamierzali na tym poprzestawać i 180 sekungd później prowadzili już 4-1, a tym razem piłkę w siatce umiesił Siedlik. Rzeszowianie w kolejnych minutach starali się jeszcze zmniejszyć straty, ale podopieczni Dariusza Kantora mądrze się bronili i dowieźli wynik do końca. Wisłoka tym samym awansowała do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica.

Resovia II - Wisłoka Dębica 1-4 (1-1)

0-1 Tomasz Palonek (2)
1-1 Filip Mikrut (30)
1-2 Błażej Radwanek (72)
1-3 Łukasz Siedlik (77)
1-4 Łukasz Siedlik (80)

Wisłoka Dębica: Maciąg - Ładyga, Król (46. Siedlik), Kozłowski - Rębisz, Nicoś (46. Fedan), Nowak (46. Łanucha), Słoma (46. Zygmunt), Górecki (79. Kontrabecki) - Matofij (46. Radwanek), Palonek