2021-10-20 19:18:00

Izolator Boguchwała lepszy od rezerw Stali Rzeszów! Bramka Georgelasa Lukanzu ozdobą meczu

Rezerwy Stali Rzeszów z dobrej strony pokazały się na tle czwartoligowego Izolatora Boguchwała. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem "biało-zielonych", a jego ozdobą była bramka Georgelasa Lukanzu.

Faworytem dzisiejszej potyczki był Izolator Boguchwała, który na co dzień gra w 4 lidze podkarpackiej. Rezerwy Stali Rzeszów nie zamierzały jednak tanio sprzedawać skóry i od początku starały się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Gospodarze tego spotkania dobrze prezentowali się na murawie i w 21. minucie obęli prowadzenie, a do siatki trafił Taras Vakhovych.

Popularna "Izolacja" szybko ruszyła do odrabiania strat. Podopieczni Bartosza Zołotara cztery minuty później stanęli przed szansą zdobycia bramki na 1-1, bowiem otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Michał Worosz, który po chwili cieszył się z gola. W kolejnych minutach oglądaliśmy wyrównane starcie, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy.

Obu ekipom nie można było odmówić woli walki i zaangażowania. Do przerwy jednak więcej trafień nie odnotowano. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a spotkanie nadal było bardzo zacięte. Okazji nie brakowało, a w 58. minucie Stal objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Taras Vakhovych.

Podrazniony Izolator w kolejnych minutach szukal okazji do wyrównania, ale "biało-niebiescy" skutecznie odpierali jego ataki. Ekipa z Boguchwały nie dawała za wygraną i w 77. minucie trafiła na 2-2, a do z gola cieszył się Tomasz Nalepka. W kolejnych minutach to goście lepiej się prezentowali na boisku, choć Stal także miała swoje szanse.

Kibice nie mogli narzekać na nudę, bowiem zarówno jednym jak i drugim marzyło się zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Nudy nie było, a emocje były dosłownie do samego końca. "Izolacja" swego dopięła w doliczonym czasie, a przepięknym uderzeniem z 30 metrów popisał się Georgelas Lukanzu, który zapewnił awans swojej drużynie.

Stal II Rzeszów - Izolator Boguchwała 2-3 (1-1)

1-0 Taras Vakhovych (21)
1-1 Michał Worosz (24-rzut karny)
2-1 Taras Vakhovych (58)
2-2 Tomasz Nalepka (77)
2-3 Georgelas Lukanzu (90)