2021-10-20 21:38:00

Rawlplug Sokół Łańcut nadal niepokonany! Tym razem ograł rezerwy AZS-u UMCS Start Lublin

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut nadal są niepokonani w Suzuki 1 lidze mężczyzn. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w środę pokonali u siebie rezerwy AZS-u UMCS Start Lublin.

Rezerwy AZS-u UMCS Start Lublin od początku bardzo solidnie się prezentowali, a przede wszystkim postawili miejscowym trudne warunki. Rawlplug Sokół Łańcut musiał gonić wynik, co nie do końca mu się podobało. "Żółto-czarni" jednak nie dawali za wygraną i dzielnie walczyli, jednak w pierwszej kwarcie nie udało im się nawet wyrównać.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w drugiej kwarcie nadal starali się przeciwstawić ekipie z Lublina, choć ta konsekwentnie grała swoje. Łańcucianie jednak nie poddawali się na pięć minut przed końcem pierwszej połowy był remis. Start jednak otrząsnął się i w końcówce podkręcił tempo. Do przerwy goście prowadzili pięcioma punktami.

Początek drugiej połowy lepiej rozpoczął się dla zespołu gości, który odskoczył na dziesięć punktów. Sokół jednak z czasem wziął się w garść, ale rezerwy AZS-u UMCS Start Lublin nie odpuszczały. Późnie jednak do głosu doszedł zespół z Łańcuta, który przed ostatnią kwartą zdołał zniwelować straty do trzech oczek.

Ostatnie dziesięć minut to już przewaga podkarpackiej drużyny, która za sprawą Mateusza Szczypińskiego i Przemysława Wrony objęła prowadzenie. Sokół dostał wiatru w żagle i w kolejnych minutach to on dyktował warunki na boisku. Goście próbowali się przeciwstawić, ale ostatecznie po końcowej syrenie lepsze nastroje miał zespół z Łańcuta.

Rawlplug Sokół Łańcut - AZS UMCS Start II Lublin 83-69 (12-18, 22-21, 21-19, 28-11)

Rawlplug Sokół Łańcut: Nowakowski 16, Pisarczyk 8, Bręk 7, Wrona 8, Czerwonka 6 oraz Lis 2, Kulikowski 2, Jarecki 16, Szczypiński 4, Struski 14 (4x3)

AZS UMCS Start Lublin: Nycz 5, Myśliwiec 3, Wąsowicz 17, Ziółko 8, Ciechociński 17 oraz Grzesiak 0, Gospodarek 3, Kępka 0, Wachowicz 0, Pszczoła 16