2021-10-07 13:15:00

Cezary Kulesza, prezes PZPN: Potrzebny jest większy stadion na Podkarpaciu

fot. Podkarpacki ZPN
fot. Podkarpacki ZPN
Już dziś mecz Polska - Niemcy U20. W związku z tym na Podkarpaciu gości Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zobaczcie co powiedział w rozmowie ze Sławomirem Ferencem, rzecznikiem Podkarapckiego ZPN-u.
 
- Jakie ma Pan wspomnienia związane z Podkarpaciem?
 
- Cieszę się, że mogę gościć na Podkarpaciu. To jest już kolejny przyjazd do Was. Byłem kilka lat wcześniej na galach, gdzie byłem zapraszany przez Mieczysława Golbę. Jesteście bardzo gościnni i otwarci. Prowadząc kampanię wiedziałem, że mogę na Was liczyć i odwrotnie. Wy też możecie na mnie liczyć, a ja Was nie zawiodę. Z tego regionu otrzymałem komplet punktów. To jest duży kredyt zaufania i jeszcze raz serdecznie dziękuję. 
 
- Co zdecydowało o Pana tak zdecydowanym zwycięstwie nad Markiem Koźmińskim?
 
- Nie byłem osobą anonimową, ponieważ jako działacz jestem zauważalny przez trzynaście lat. Natomiast przez jedenaście lat byłem prezesem Jagielloni Białystok. Był to klub przeciętny, ale wraz z moim zespołem z którym współpracowałem osiągnęliśmy kilka dobrych wyników sportowych. Są to dwa wicemistrzostwa Polski, graliśmy pięć razy w europejskich pucharach. Dziś Jagiellonia postrzegana jest jako marka, jako dobry klub. Zostawiłem ten klub z dobrymi finansami. To się później przełożyło na całą kampanię. Przez cztery lata byłem członkiem zarządu PZPN-u, później przez pięć lat wiceprezesem piłki zawodowej.
 
- Kampania była dość spokojna. Czy to było zamierzone działanie? Pewnie popracował Pan dużo w tak zwanym terenie...
 
- W terenie dużo pracowałem. To nie były wybory powszechne, tylko o wyborze na prezesa PZPN decydują delegaci, związki wojewódzkie, ekstraklasa, 1 liga, 2 liga, stowarzyszenie trenerów, futsal, piłka kobieca. Moja praca była niezauważalna, ale ją wykonałem. Tak jak wcześniej powiedziałem efekty były dość dobre.
 
- Pana wizyta związana jest z meczem U-20 pomiędzy Polską a Niemcami, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Wszystko wskazuje na to, że mecz obejrzy komplet publiczności. To pokazuje, że Podkarpacie jest głodne piłki, głodne futbolu. Jeśli podkarpaccy kibice spłacą dług wdzięczności, że dostaliśmy ten mecz to czy może Pan obiecać kolejne mecze na tym stadionie?
 
- Możemy to zrobić. Jak się okazuje, nie macie już biletów. W związku z tym na Podkarpaciu potrzebny jest większy obiekt. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej to jest bardzo duży związek. Widzimy głód wielkiej piłki. W tej chwili na Podkarpaciu jest Ekstraklasa, 1 liga. Ponadto do bram 1 ligi puka Stal Rzeszów. Ostatnio zremisowali z Ruchem Chorzów i są na dobrej drodze do awansu. 
 
- Na koniec. Może zatypuje Pan Prezes wynik meczu Polska - Niemcy? Jaki będzie wynik?
 
- Ja zawsze stawiam na zwycięstwo naszej reprezentacji. Każdy wynik, który promuje naszych młodych piłkarzy i naszą kadrę to tylko zwycięstwo. 
 
Cała rozmowa dostępna w linku poniżej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 14

Rozwiąż działanie =

??? 2021-10-07 14:50:18 37 3

Ciekawe ile by było kibiców gdyby nie rozdawano biletów darmowych , tylko kazano za nie płacić?

TylkoZKS 2021-10-07 13:37:33 16 28

Należy rozbudować stadion Stalówki po spadku tego klubu do okręgówki. Na derby z Pysznicą i Rzeczycą przyjdą tysiące ludzi.

Dzielny Ryszard 2021-10-07 14:19:31 18 15

Po Co wiekszy stadion?
Potrzeby jest jeden nowy, wspolny stadion pilkarski w Rzeszowie na 8-10 tys I tyle. Nie ma potrzeby zadluzac regionu .

Cwelówka dziadówka 2021-10-07 14:48:21 18 7

Cwelową wole to trzeba zaorać :)))))!

??? 2021-10-07 14:50:18 37 3

Ciekawe ile by było kibiców gdyby nie rozdawano biletów darmowych , tylko kazano za nie płacić?

Opiekun 2021-10-07 14:57:24 17 2

Szkoły i przedszkolaki na takich meczach tylko piszczą na stadionie.
No ale dzieciaki przyprowadzone za friko na stadion też chcą kibicować i jest jeden jazgot i pisk :)

Nowiny24 2021-10-07 15:06:01 4 18

Był; pomysł na PCLA, ale bez sensu jest ładować pieniądze w stadion Piłkarski, skoro Resovia spadnie i będzie spokojnie grać na Wyspiańskiego. Stadion Miejski Stal w Rzeszowie już dawno w planie jest do rozbudowy. Miasto niestety nie chce już dokładać do tego ani wcale nie uśmiecha się jej go utrzymywać.

Od dawna Miasto (i stary i nowy prezydent) namawiają właściciela Stali na przejęcie i modernizacje obiektu, ale ten bez dodatkowych terenów wokół na parkingi i boiska treningowe się tego na pewno nie podejmie. Teren Lidla jest tez terenem spornym tutaj.

R. Kalisz ma w planie prace u podstaw i chce zbudować ośrodek, bazę treningowa i szkołę z akademią poza miastem aby rozbudowywać i tworzyć stal oparta na narybku a nie samych najemnikach.

Temat stadionu jest tematem powracającym, ale nie rozstrzygniętym od dawna. Miasto nie chce kolejnego strupa. a Inwestor chętny do tego będzie dopiero po budowie infrastruktury swojej akademii, przeniesieniu Żużla za miasto i oczywiście awansu do Ekstraklasy. Kwestia jakichś 5 lat i temat będzie miał swoja finalizacje albo na Hetmańskiej albo na terenach oddanych /wykupionych z miasta.

Na Stadion miary Camp Nou musimy jeszcze poczekać.

Qwas 2021-10-07 15:06:19 10 1

Jak będą zawsze bilety darmowe to trzeba nowy stadion a jak płatne to ten wystarczy.

Gliński Chuy j3bany! 2021-10-07 15:56:39 6 7

Gdyby nie Gliński i jego Kiełbasa przedwyborcza z przerzuceniem wszystkich środków z podkarpacia na obietnice bez pokrycia dla PCLA i krwawa zemsta z cofnięciem wszystkich środków dla podkarpacia dziś w połowie budowy byłoby już to:
https://nowiny24.pl/rafal-kalisz-prezes-stali-rzeszow-nasza-baza-treningowa-bedzie-jedna-z-wiekszych-w-europie-srodkowowschodniej/ar/c2-15310891
A Cztery Lata póxniej albo tam na obrzeżach albo na terenie obecnego Stadionu zaczęłaby się Budowa nowego wielkiego Stadionu Stali Rzeszów. Ale jebbane wlazod****y z Apklanu zniweczyli wszystko dla wszystkich. Ich pazerność i roszczeniowość nie zna granic i za taka postawę zostało ukarane całe miasto. Ani PCLA nie ma, ani nie ma rozbudowy Matuszczaka, ani nie ma Bazy szkoleniowej dla STALI ani nie ma dotacji ministerialnych na szkoły i inicjatywy sportowe i rekreacyjne. wSZYSTKIE PIENIĄDZE W OBIETNICACH WYBORCZYCH 990MILIONÓW ZŁ) PRZERZUCONE NA pcla ZOSTAŁY COFNIĘTE I ROZDANE GDZIE INDZIEJ.

Je.bać PiS, Glińskiego z Ewą Leniart i kibiców Apklanu bo to sprzedajne kutwy.

Kibic i mieszkaniec 2021-10-07 16:39:26 9 1

Po co kombinowali ze słupami i jakimiś krzesełkami trzeba było dobudować nową trybune od Hetmanskiej,dwie na łukach od lidla i powstanców połączyć to razem i mamy stadion na 25 tysięcy wiadomo czasochłone ale miało by to ręce,nogi i wygląd na podkarpacie wystarczy.

Prawy 2021-10-08 10:49:35 1 0

Wybudujcie w Dębicy jest gdzie i Olimp niedaleko mozna testowac do wyboru

ciekaw 2021-10-08 12:11:24 2 0

PODSTAWOWE PYTANIE: KTO BĘDZIE UTRZYMYWAŁ TEGO TYPU INFRASTRUKTURĘ I Z CZYICH PIENIĘDZY? To potencjalnie kilka lub kilkanaście milionów mniej w kasie któregoś miasta, a przychody z tego tytułu niewielkie..

1938BZC 2021-10-08 15:24:32 0 3

Wszystkie miernoty które zdecydowanie i to po raz kolejny albo biły rekordy prędkości w biegach albo zwyczajnie zostały konkretnie doj.... e jedynie tu co kolwiek mogą..... Spokojnie wyłapiemy was wszystkich..... STALÓWKA ZAWSZE PANY....!!!!

~anonim 2021-10-09 06:44:46 2 0

Po co? Na Stali nie wykorzystano biletow z Niemcami a wy tu o jakims stadionie na 30tys.Kilka kadrow kamery pokazalo duzo wolnych miejsc a przeciez to byl dobry mecz Potrzeba na podkarpaciu wesprzec kluby w odbudowie tych naszych skansenow.Czarni Wisloka Resovia Polonia i wiele innych obiektow czeka az ktos im pomoze.20 tys stadion w Rzeszowie wypelnil by sie w calosci raz na rok

Dębiczanin 2021-10-09 11:14:58 0 0

Anonimie, Dębicy nie bierze się pod uwagę, bo mamy burmistrza z PO, więc trzeba karać taką niesubordynację, a nie nagradzać.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij