2021-10-06 18:26:00

Głogovia Głogów Małopolski rozbiła Piasta Tuczempy w zaległym meczu

Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski nie zatrzymują się. Podopieczni Jakuba Słomskiego w zaległym meczu 9. kolejki 4 ligi podkarpackiej, rozbili u siebie Piasta Tuczempy.

Początek spotkania wybornie mógł ułożyć się dla Głogovii Głogów Małopolski, która już w 2. minucie stanęłą przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem otrzymała rzut karny. Tego nie wykorzystał jednak Adrian Chamera i nadal było 0-0. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i chwilę później miejscowi strzelili gola, a bramkarza Piasta Tuczempy pokonał Grzegorz Płonka.

Podopieczni Jakuba Słomskiego nie zamierzali się zatrzymywać i w kolejnych minutach stworzyli sobie kolejne okazje. Popularne "Piastunki" strarały się nawiązać walkę z Głogovią, ale ta ostatnio idzie jak burza. Przyejzdni jednak dobrze prezentowali się w defensywie i skutecznie odpierali ataki ekipy z Głogowa Małopolskiego.

Druga odsłona świetnie zaczęła się dla Głogovii, która w 49. minucie podwyższyła na 2-0, a na listę strzelców wpisał się ponownie Płonka. Miejscowi dostali wiatru w żagle i z każdą kolejną minutą, co raz bardziej się rozkręcali. Zespół z Głogowa Małopolskiego przeważał i po chwili zdobył bramkę numer trzy, której autorem był Dawid Pałys-Rydzik.

Głogovia w kolejnych minutach wciąż przeważała, a kolejne jej trafienia były kwestią czasu. W 71. minucie gospodarze stanęli przed szasną gola na 4-0, bowiem otrzymali rzut karny. "Jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Mateusz Załucki. Ekipie z Głogowa Małopolskiego wciąż było jednak mało i ta nadal szukała okazji do podwyższenia wyniku.

Zespół dowodzony przez Jakuba Słomskiego nadal napierał i w 89. minucie zdobył piątego gola, a na listę strzelców wpisał się Adrian Chamera. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Piasta, który po chwili stanął przed szansą zmniejszenia strat. "Piastunki" bowiem otrzymały rzut karny, a tego wykorzystał Rafał Noga w doliczonym czasie gry.

1-0 Grzegorz Płonka (8)
2-0 Grzegorz Płonka (49)
3-0 Dawid Pałys-Rydzik (57)
4-0 Mateusz Załucki (71-rzut karny)
5-0 Adrian Chamera (89)
5-1 Rafał Noga (90-rzut karny)