2021-10-07 19:55:00

Reprezentacja Polski przy Hetmańskiej 69 bezbramkowo zremisowała z Niemcami

Za nami towarzyski mecz młodzieżowej reprezentacji Polski, która przy Hetmańskiej 69 zmierzyła się z ekipą Niemiec. Dzisiejsze spotkanie zostało rozegrane w ramach Turnieju 8 Narodów i zakończyło się bezbramkowym remisem.

Od początku dużo bardziej aktywna na murawie była reprezentacja Polski, która częściej utrzymywała się przy piłce oraz starała się atakować. Niemcy jednak dobrze prezentowali się w defensywie, a i też "biało-czerwonym" brakowało tego dnia konkretów. Z czasem to jednak goście mocniej przycisnęli i zaczęli co raz śmielej poczynać sobie na murawie.

Groźnie było w 24. minucie, bowiem Niemcy miały rzut rożny. W "szesnastce" interweniował Mateusz Maćkowiak, który wybił piłkę poza boisko. Polacy starali się atakować, jednak to przyjezdni mieli więcej z gry, ale nie potrafili tego zamienić na gole. Podopieczni Miłosza Stępińskiego dobrze prezentowali się w defensywie i do przerwy było 0-0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal Niemcy częściej byli przy piłce. Polska także miała swoje okazje, a w 64. minucie wynik otworzyć mógł Ernest Terpiłowski, lecz z jego uderzeniem poradzili sobie goście. Zarówno jedni i drudzy wraz z upływającym czasem zaczęli co raz bardziej się rozkręcać, co zwiastowało ciekawą końcówkę.

"Biało-czerwoni" nie odpuszczali, a aktywny z przodu był Terpiłowski. Ponadto okazję miał także Arkadiusz Pyrka, jednak jego uderzenie w 79. minucie nie znalazło drogi do siatki. Piłkarze reprezentacji Niemiec także mieli swoje szanse, ale defensywa miejsowych spisywała się bardzo dobrze. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się bezbramkowym remis

Polska - Niemcy 0-0

Polska: Lotka – Żukowski (62. Iskra), Peda, Łopata, Biegański, Kocyła, Zych, Piła (62. Terpiłowski), Tkocz, Maćkowiak, Struski (62. Kałuziński)

Niemcy: Atubolu – Asta, Schmidt, Beifus, Martel, Knauff (80. Keher), Jastremski (67. Beier), Nebel, Obuz (67. Dajaku), Lawrence, Messeguem (67. Rohl)

Żółte kartki: Struski, Biegański - Messeguem

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok_