2021-09-26 15:56:00

SPEC Stal Łańcut sensacyjnie pokonała rezerwy Stali Mielec

SPEC Stal Łańcut wygrała drugi mecz z rzędu! (fot. Agnieszka Kulka)
Przed meczem nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. SPEC Stal Łańcut sprawiła niemałą niespodziankę dla gospodarzy i pokonała dużo wyżej notowanego rywala.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce wygrały swoje mecze. Rezerwy Stali Mielec pewnie zwyciężyły w Boguchwale z tamtejszym Izolatorem 3-1. SPEC Stal Łańcut natomiast przerwała złą passę i odniosła zwycięstwo w starciu z Wisłokiem Wiśniowa, odwracając losy spotkania.

Gospodarze przed tym starciem w tabeli zajmowali pierwsze miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie i tylko 6 straconymi bramkami, co czyniło ich drużyną z drugą najlepszą defensywą w lidze. Podopieczni Krzysztofa Koraba w tabeli plasowali się tuż przed strefą spadkową z dorobkiem 9 "oczek". Pewnym faworytem spotkania zdecydowanie byli piłkarze Stali II Mielec.

W 32. minucie bramkę zdobył Patryk Róg po asyście Patryka Wójcika i zaskoczył kibiców zebranych na stadionie przy Sportowej 1. Wydawało się, że gospodarze z pewnością ruszą do ataku i będą walczyć o 3 punkty. Przecież przed tygodniem wyrwali wygraną po bramkach w ostatnich minutach meczu.

Podopieczni Krzysztofa Koraba jednak dzielnie się bronili i nie popełnili błedów „Izolacji” z poprzedniej kolejki. Ostatecznie wywożą 3 punkty z terenu rywala. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny gości, dla których to druga wygrana z rzędu. Trzy punkty zdobyte na terenie mocniejszego rywala zdecydowanie pozwalają myśleć o pnięciu się w górę tabeli.

0-1 Patryk Róg (32)