2021-09-26 18:27:00

Piast Tuczempy ograł na wyjeździe Orła Przeworsk

Kibice w Przeworsku nie mogli się nudzić. Miejscowy Orzeł jednak nie dał rady Piastowi Tuczempy, choć nie można było mu odmówić woli walki i zaangażowania.

Piłkarze Piasta Tuczempy byli głodni gry, bowiem w minionej kolejce nie grali ze względu na fatalne warunki. Orzeł Przeworsk natomiast humory miał nie najlepsze i w niedzielnym meczu chciał się przełamać. Spotkanie jednak lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Marka Strawy, którzy prowadzenie objęli w 12. minucie, a bramkę zdobył Rafał Noga.

Popularne "Piastunki" nie zamierzały się zatrzymywać i w kolejnych minutach wciąż atakowały. Orzeł także miał swoje okazje, a kibice na nudę tego dnia nie mogli narzekać. Konkretniejsi byli jednak goście, którzy w 42. minucie wygrywali 2-0, a tym razem do siatki trafił Damian Demski. Przeworszczacie w końcówce próbowali jeszcze złapać kontakt, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Orzeł w drugiej odsłonie nie miał nic do stracenia i od pierwszych minut ruszył do ataku. Piast kontrolował przebieg meczu i po prostu robił swoje. Podopieczni Pawła Załogi jednak nie odpuszczali i w 71. minucie w końcu dopięli swego, a gola kontaktowego zdobył Jacek Fils. Miejscowi dostali wiatru w żagle i szybko wyrównali, a tym razem z bramki cieszył się Hubert Bednarz.

Wydawało się, że zespół z Przeworska tego dnia zdoła powalczyć o zwycięstwo, jednak jak się okazało, nie zdobył nawet punktów. Piast bowiem się zdenerwował i w 75. minucie trafił na 3-2 za sprawą Mateusza Buczkowskiego. Orzeł próbował jeszcze zdobyć gola numer trzy, jednak goście mądrze się broili i dowieźli prowadzenie do końca.

0-1 Rafał Noga (12)
0-2 Damian Demski (42)
1-2 Jacek Flis (71)
2-2 Hubert Bednarz (72)
2-3 Mateusz Buczkowski (75)