2021-09-26 20:53:00

Stal Rzeszów wróciła na zwycięski szlak! Podopieczni Daniela Myśliwca pokonali Znicza Pruszków

Damian Michalik w meczu ze Zniczem Pruszków zdobył dwie bramki. (fot. Robert Skalski/Stal Rzeszów)
Piłkarze Stali Rzeszów wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni Daniela Myśliwca okazali się lepsi od Znicza Pruszków, który jednak w drugiej połowie zagroził kilka razy gospodarzom.

Od samego początku stroną przeważającą była Stal Rzeszów. Podopieczni Daniela Myśliwca byli podrażnieni po ostatnich porażkach z Wisłą Puławy oraz Rakowem Częstochowa i dziś chcieli po prostu wygrać. Popularne "Żurawie" prowadzenie objęły w 11. minucie. Piotr Głowacki zagrał wzdłuż linii bramkowej a z prawej strony gola zdobył Damian Michalik.

Rzeszowianie ani myśleli się zatrzymywać i po chwili zdobyli bramkę numer dwa. Jej autorem ponownie był Michalik, który wykorzystał dośrodkowanie Andreji Prokicia. Stali wciąż jednak było mało, ale w kolejnych minutach nie była już tak skuteczna. W 19. minucie Prokić znów wypatrzył Michalika, a ten oddał strzał, który obronił jednak Jan Jurczak.

"Biało-niebiescy" nadal atakowali, jednak raziła nieskuteczność. Aktywny z przodu był Michalik, który w pierwszej połowie mógł czterokrotnie pokonać bramkarza Znicza Pruszków. W 35. minucie mogło być już po meczu, jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Piotr Głowacki, który dostał piłkę od Dawida Olejarki, ale fatalnie przestrzelił.

Druga odsłona rozpoczęła najlepiej jak mogła dla Stali, która w 46. minucie podwyższyła na 3-0. Akcję zaczął Wiktor Kaczorowski, a piłka przeszła przez Łukasza Górę i Dawida Olejarkę, który uruchomił Damiana Michalika. Pomocnik "biało-niebieskich" wypatrzył Andreję Prokicia, a ten dopełnił formalności i po chwili cieszył się z gola.

Stali nadal było mało, jednak ta marnowała kolejne szanse na potęgę. Znicz z czasem coraz śmielej zaczął sobie poczynać, a przede wszystkim zagrażać bramce gospodarzy. Aktywny z przodu był Mariusz Gabrych, który w 73. minucie głową pokonał Kaczorowskiego. Pruszkowianie w kolejnych minutach próbowali zagrozić miejscowym, jednak brakowało konkretów i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3-1.

1-0 Damian Michalik (11)
2-0 Damian Michalik (14)
3-0 Andreja Prokić (46)
3-1 Mariusz Gabrych (73)

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Marczuk, Wrona, Góra, Poczobut, Prokić (70. Mustafaev), Olejarka (86. Maciejewski), Małecki (70. Kotwica), Głowacki, Wolski (89. Szczypek), Michalik (70. Sławek)

Znicz Pruszków: Jurczak – Bochenek, Lewczuk, Drobnak, Kosakiewicz (59. Gabrych), Baran, Machalski (81. Proczek), Kaliniec (46. Pomorski), Baranowski (70. Górski), Kręcichwost, Nagamatsu (46. Hrnciar)

Widzew Łódź 2021-09-26 21:27:23

Brawo Stal Rzeszów !!! Tak jak My tak i Wy oraz Ruch Chorzów po awans... W Rzeszowie TYLKO STAL !!

TylkoZKS 2021-09-26 21:32:06

Awans Stal Rzeszów i Ruch Chorzów, po barażach spartakus szarowola. ***** pis.

Duma Rzeszowa 1944 2021-09-26 21:38:31

Brawo Stal Rzeszów. W pełni kontrolowane i zasłużone zwycięstwo Dumy Rzeszowa. Lidera mamy i nikomu go nie oddamy. Tylko udowodniliśmy, że mecz z Wisłą to był wypadek przy pracy i błyskawicznie wróciliśmy na zwycięską ścieżkę. Ponadto dzięki wpadce Spartakusa odzyskaliśmy 7 punktów przewagi, które mieliśmy przed meczem z Wisłą. Tak trzymać i nie zwalniać z obranego kursu na 1 ligę.

Za tydzień bardzo ważny mecz z Ruchem. Szykuje się wielkie święto na trybunach i spodziewam się wielu naszych w Chorzowie. Na 100% będzie rekord frekwencji, bo wątpię aby ktoś ustawił strefy buforowe, gdyż Duma Rzeszowa i Duma Chorzowa od zawsze mają dobre relacje. Bez względu na wynik i tak mamy znakomitą sytuację, ale faktem jest, że wygrana w Chorzowie dałaby nam w zasadzie autostradę do 1 ligi. Zapominamy o Zniczu i ostro zasuwamy na treningach przed najcięższym spotkaniem sezonu. Bo boju Dumo Rzeszowa, pora przywrócić 1 ligę na normalną część Rzeszowa.

Duma Podkarpacia 1944 2021-09-26 21:40:48

Brawo STAL RZESZÓW! Duma Podkarpacia, Chluba Miasta Rzeszowa, Perła Wschodu. Fenomenalne zwycięstwo i po raz kolejny fotel lidera zostaje w Rzeszowie!

Kibic 2021-09-26 21:46:06

Znicz juniorami to i te łajzy ze stali wygrały i tak nic nie znaczycie w tym mieście bici poniżani po kątach pochowani w mieście zesrani

Błazny z Wysrańskiego. 2021-09-26 21:51:19

Podbeskidzie Bielsko biała 2 : 0 ApklaunCmolas.
Podbeskidzie garło 2-gim garnituerem i od 34minuty po czerwonej kartce grali w 10 kopaczy. Jeżeli chodzi o frajerów ligi to nie macie sobie równych!

xD 2021-09-26 22:05:19

Brak kibiców na stadionach xddd ilu was dzisiaj było? JEDEN SEKTOR na całym stadionie, gdzie te 4k z Rakowa??? Bo tutaj było 10% tego co na meczu pucharowym hahaha

Stal Rzeszowska ZKS 2021-09-26 22:25:31

Lider wraca na swoje 1 miejsce DUMA RZESZOWA BIAŁO NIEBIESKA KRÓLEWSKA STAL RZESZÓW WALKA,ZAANGAŻOWANIE,BRATERSTWO I ZWYCIĘSTWO DO BOJU TERAZ RUCH WALCZYMY DALEJ !!!

Rupes PTHW 2021-09-26 23:01:01

Riki tiki czy były dziś na stadionie z Torunia narkotyki ?

~anonim 2021-09-26 23:10:56

Wstyd to w ciągu 3/4 dni z ponad 4000 osób na stadionie zejść do 400, widać ile osób było oglądać RAKÓW a nie stal.

W Dębica 2021-09-26 23:14:35

Stal potęga duma miasta i stolicy podkarpacia Pany rządza dobrze graj ai żeby tak do końca i wygrywac

~anonim 2021-09-26 23:40:07

Raz sierpem raz młotem
w debilną prostacka czerwoną hołotę!!!

Do doopa Rzeszowa 1944 2021-09-26 23:43:21

Zwaliles już sobie konia bo jesteś szalenie podniecony...a to tylko trzecia liga.
W Rzeszowie oglądaj najlepszych i w rodem wpadaj na zydzew.
Kto na tamie konia wali
to jest właśnie kibic trzecioligowej stali.

Koszmar senny 2021-09-27 05:17:30

Nie wnikam ile było tych kibiców Stali na meczu i w zasadzie mnie to gówno obchodzi. Jedno mnie tylko wqrvia. Jak już idziecie na ten mecz to nie drzyjcie tak ryja bo wasze krzyki i doping było słychać na Kmity. Ja nie będę we własnym domu zamykał okien bo wy macie ochotę pokrzyczeć w mieście. Panie prezydencie proszę zakazać wieczornego kibicowania na stadionie bo tyle tam jest tego bydła, że ich ryki słyszy cały Rzeszów. Na Resowie przychodzi garstka, ale przynajmniej nie ma takiego rumoru i zakłócania ciszy wieczornej i spokoju.

1-2-3 GOL! 2021-09-27 06:30:44

Droga resowio a tak strzela sie bramki, bo dawno już żadnej nie uświadczyliście:

Prokić Bohaterem Meczu. U nas podobno same dziadki przed kontuzją a tu proszę w pełni sprawni i strzelają bramki no i młodzieżowcy walczą co widać po pkt. w PJS.
Mocna Ta stal!

Pro Junior System Aktualizacja 2021-09-27 07:13:39

Droba aktualizacja pkt. w starciu Apklaun Wychowankowie i Juniory (w Toaletach szatni Gości) VS. Stal Rzeszów

Apklaun 'Kałuża' Mojrzeszów - 4 nieaktywnych juniorów (jeden aktywny tylko w samobójach) łączna ilość pkt. to 722pkt z czego tylko jeden zawodnik osiągnął wystarczająca ilość minut na boisku (kolega od samoboja) i łączna suma pkt w PJS to wciąż 426pkt. To daje Resowi zaszczytne przedostatnie miejsce, ale będzie ono wprost proporcjonalne do miejsca w tabeli na koniec sezonu.

STAL 'Geriatryk' RZESZÓW - 4 aktywnych juniorów (w tym dwóch praktycznie w stałej jedenastce) i łączna ilość pkt to 2180pkt. z czego w 10 meczach w wystarczającym minimum minut rozegranych pozostaje niewiele mniej bo 1956 pkt. co daje jedno miejsce poniżej strefy premiowanej.

Obłuda Resowi i krzyki o geriatryku szybko się mszczą na tych nieudacznikach. A teraz możecie już zacząć szczekać i wyć do księżyca.

Tylko Stal* 2021-09-27 07:58:25

Pięknie Znicz pyknięty w 15 minut na 2:0 i mega strzały Damiana później druga połowa trójeczka Andrei TAK SIĘ WYGRYWA BRAWO STAL RZESZÓW BRAWO ZA WALKE TERAZ MOBILIZACJA NA CHORZÓW!!!

~anonim 2021-09-27 09:32:25

1600 osób, chyba licząc z mieszkańcami pobliskich bloków.

resowia ssie fijuta 2021-09-27 09:44:39

Kibnice Resowi zawsze mieli problem z logicznym rozumowaniem oraz problem z liczeniem. Ja rozumiem doskonale, że w sopich przekłamanych ilościach podajecie po 1700 osób a na oficjalnych bramkach i listach jest zaledwie 1300. Niestety problem z liczeniem pojawia sie również w liczeniu u konkurentów. Zrób sobie stop klatke i licz durniu a potem pisz. Was to 70 na wyjazdy jeśdzi więc co sie dziwić, że niecały 1000 leci na domowe mecze. Ale kto by chciał ogladać taka kopanice po czołach.

~anonim 2021-09-27 12:16:00

Matematyka nie jest mocną stroną stalowskiej patologii.
W Rzeszowie bez zmiany RESOVIA PANY!

~anonim 2021-09-27 12:18:24

Na gołębniku z przeciekającym dachem max, 700 osób a te ,utwy komusxe podają że 1600.
Być kibicem stali to stan umysłu.

realia 2021-09-27 20:23:11

Bolec to beda przegrane 3 raz baraze :) - kasa nie pomoze na Motor i Ruch :)

Do realia 2021-09-27 21:23:40

Na to wygląda parchu, że w synagodze już dzisiaj byłeś. Haha bujaj, bujaj i tak ci to nic nie pomoże. Ps. Więcej takich fuksów jak Ł. K. Sem nie będzie. Apklan sp*******li, wracacie na kurnik i po zawodach. Dobranoc.