2021-09-26 19:04:00

Wymarzony debiut Jakuba Słomskiego! Głogovia Głogów Małopolski pewnie pokonała MKS Kańczuga

Jakub Słomski debiut na ławce trenerskiej Głogovii Głogów Małopolski może uznać za udany. Jego podopieczni nie dali szans MKS-owi Kańczuga, z którym pewnie wygrali 3-0.

Głogovia Głogów Małopolski do meczu z MKS-em Kańczuga przystępowała z nowym szkoleniowcem. Kilka dni temu zrezygnował Adam Wałczyk, a jego miejsce zajął Jakub Słomski, który ostatnio prowadził Lechię Sędziszów Małopolski. Od początku stroną przeważającą byli goście, jednak beniaminek 4 ligi podkarpackiej skutecznie odpierał ich ataki.

Ekipa z Głogowa Małopolskiego cały czas napierała i w 27. minucie stanęła przed szasną objęcia prowadzenia, bowiem otrzymała rzut karny. Do piłki podzszedł Bartłomiej Buczek, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Głogovii i nadal było 0-0. W kolejnych minutach okazję do zdobycia gola mieli zarówno jedni jak i drudzy, lecz szwankowała skuteczność.

Przyjezdni po zmianie stron wciąż szukali szansy do objęcia prowadzenia, jednak zespół z Kańczugi mądrze się bronił. Podopieczni Jakuba Słomskiego w końcu dopięli swego i w 59. minucie strzelili gola na 1-0, a jego autorem był Kamil Pilecki. To dodało skrzydeł Głogovii, która szybko rozpoczęła poszukiwania kolejnych trafień.

Beniaminek z Kańczugi starał się nawiązać walkę z drużyną z Głogowa Małopolskiego, która z każdą minutą się rozkręcała. Przyjezdni na 2-0 podwyższyli w 69. minucie, a tym razem do siatki trafił Grzegorz Płonka. Głogovii cały czas było mało i ta kwadrans później zdobyła bramkę numer trzy, po strzale Dawida Przybyło, który tym samym ustalił wynik niedzielnej potyczki.

0-1 Kamil Pilecki (59)
0-2 Grzegorz Płonka (69)
0-3 Dawid Przybyło (84)