2021-09-26 21:52:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał po tie-breaku z BKS Bostik Bielsko-Biała na inaugurację Tauron Ligi

Mimo prowadzenia podopiecznych Stephana Antigi 2-0 w setach, siatkarki z Bielsko-Białej doprowadziły do tie-breaka.  Tu jednak lepsze zdecydowanie okazały się „Rysice” i udanie zainaugurowały rozgrywki Tauron Ligi.

Początek sezonu to zawsze wielka niewiadoma. W wielu klubach zachodzą zmiany kadrowe i zmienia się obraz gry. Do pierwszego meczu w Tauron Lidze zawodniczki z Rzeszowa przystąpiły z dużą dawką motywacji. Kilka nowych zawodniczek z pewnością chciało się dobrze zaprezentować przed rzeszowską publicznością.

Początek spotkania to bardzo dobra gra „Rysic”. Wspaniale funkcjonował blok rzeszowskiego zespołu co pozwoliło na czteropunktowe prowadzenie 6-2. Od tego momentu zawodniczki DevelopResu starały się utrzymywać bezpieczną przewagę i kontrolować wynik. BKS Bostik Bielsko-Biała grał dobrze w obronie, ale nie pozwoliło to na odrobienie strat i ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25-19 dla gospodyń.

W pierwszych minutach drugiego seta gra się wyrównała. Ale tylko do stanu po 3. Od tamtej pory rzeszowianki ponownie wyszły na pewne prowadzenie 8-3. Mimo kolejnych 3 punktów dla siatkarek prowadzonych przez Bartłomieja Piekarczyka to do DevelopResu Bela Dolina Rzeszów należała pozostała część tej partii i ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:-20.

Gdy wydawało się, że zespół z Rzeszowa spokojnie wygra za 3 punkty, pojawiły się problemy. W trzeci set lepiej weszły zawodniczki BKS-u wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Grały skutecznie zarówno w bloku i obronie. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Weronika Szlagowska. Zawodniczki prowadzone przez Stephana Antige zatrzymały się.

Szwankować zaczęło przyjęcie, blok przestał być skuteczny. Efektem tego była porażka w trzecim secie 20-25. W czwartym secie rzeszowianki się nie przebudziły. Oba zespoły grały punkt za punkt, ale tylko do czasu. W połowie seta Bielczanki wyszły na prowadzenie 16-11 i nie oddały go już do końca, ostatecznie wygrywając 25-23 i doprowadzając do tie-breaka.

Zanosiło się na to, że ziści się słynne siatkarskie przysłowie „Jeśli nie wygrywasz 3-0, to przegrywasz 3:2”. Jednak na Podpromiu nastąpiło przebudzenie mocy. Po serii dobrych zagrywek brazylijki Bruny Honorio, "Rysice" wyszły na prowadzenie 8-2 i nie zmarnowały tego. Niesione dopingiem kibiców zwyciężyły 15-8. Tym samym udanie rozpoczęły rozgrywki Tauron Ligi.

MVP spotkania została niezawodna Jelena Blagojević.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów udanie rozpoczął rozgrywki ligowe, ale mógł to zrobić oszczędzając kibicom niepotrzebnych nerwów. Zdecydowanie jest co poprawić przed kolejnym meczem, który zostanie rozegrany w hali Podpromie, a rywalem będą siatkarki Energi MKS Kalisz

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów - BKS Bostik Bielsko-Biała 3-2 (25-19, 25-20, 20-25, 23-25, 15-8)