2021-09-26 17:14:00

Pięć goli w Sieniawie! TEXOM Sokół lepszy od Avii Świdnik

Kibice zgromadzeni na meczu w Sieniawie nie mogli narzekać na nudę. Podopieczni Dariusza Majchera podejmowali dziś Avię Świdnik, która postawiła TEXOM Sokołowi trudne warunki.

Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa byli głodni gry, bowiem tydzień temu przez złe warunki atmosferyczne nie grali. Avia Świdnik natomiast postawiła się Siarce Tarnobrzeg i na Podkarpaciu chciała pójść za ciosem. Dzisiejszy mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Rafał Kursa.

Podopieczni Dariusza Majchera nie zamierzali tak tego zostawiać i szybko ruszyli do odrabiania strat. Avia mądrze się jednak broniła i skutecznie odpierała ataki miejscowych. Sokół był jednak zawzięty i w 18. minucie stanął przed szansą wyrównania, bowiem otrzymał rzut karny. Tego na gola zamienił Jarosław Lis i mecz zaczął się od nowa.

Do głosu doszła Avia, która szybko chciała odzyskać prowadzenie. Sztuka ta udała się w 27. minucie, a tym razem bramkarza Sokoła pokonał Wojciech Białek. Miejscowi w kolejnych minutach próbowali znaleźć sposób na zespół ze Świdnika, ale ten nie dawał sobie wbić gola i dobrze prezentował się w defensywie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Ekipa z Sieniawy po zmianie stron nadal atakowała, ale Avia wciąż dobrze się brobiła. Sokół dwoił się i troił, aż w końcu dopiął swego. Zespół dowodzony przez Dariusza Majchera w 70. minucie trafił na 2-2, a tym razem z gola cieszył się Sebastian Kaczyński. W kolejnych minutach oglądaliśmy niezwykle ciekawe widowisko, a szansę mieli zarówno jedni jak i drudzy.

Kibice nie mogli narzekać na nudę, jednak konkretnieszy tego dnia był Sokół, który w 82. minucie objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Damian Skała. Avia postawiła wszystko na jedną kartę i do samego końca walczyła o punkt. Miejscowi rozpaczliwie się bronili, jednak dopięli swego i wygrali 3-2.

0-1 Rafał Kursa (7)
1-1 Jarosław Lis (18)
1-2 Wojciech Białek (27)
2-2 Sebastian Kaczyński (70)
3-2 Damian Skałą (82)