fot. Paweł Golonka/Apklan Resovia
Już dziś Apklan Resovia rozegra kolejny mecz w Fortuna 1 lidze. Rywalem podopiecznych Radosława Mroczkowskiego będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, spadkowicz z PKO Ekstraklasy.
Piłkarze Apklan Resovii rozegrają dziś kolejny mecz w Fortuna 1 lidze. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zagrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, spadkowicz z PKO Ekstraklasy. Popularne "Pasiaki" z pewnością będą chciały się przełamać, a przede wszystkim poprawić sobie humory po ostatniej porażce ze Stomilem Olsztyn.
Rzeszowianie jak wiemy, ostatnio nie grali, bowiem mecz z Miedzią Legnica został odwołany. Więcej o tym możecie przeczytać w naszych artykułach Oficjalnie: Mecz Apklan Resovii z Miedzią Legnica odwołany! "Woda wciąż zalega na płycie obiektu miejskiego w Rzeszowie" oraz Kolejny wizerunkowy blamaż Rzeszowa! Dlaczego mecz Apklan Resovii z Miedzią Legnica nie doszedł do skutku?
Wracając jednak do zbliżającego się meczu, najbliższy rywal popularnych "Pasiaków" ostatnio w lidze wygrał na wyjeździe z ŁKS-em Łódź po bramkach Mathieu Scaleta i Marko Roginicia. "Górale" jednak w środę przegrali z Motorem Lublin, a spotkanie odbyło się w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski. Zarówno jedni jak i drudzy mają więc coś do udowodnienia.
Dzisiejsze spotkanie będzie historyczne, bowiem oba zespoły jeszcze nie miały okazji się mierzyć ze sobą. Wyżej w tabeli aktualnie jest Podbeskidzie, które zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 15 punktów. Na to złożyły się cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz dwie porażki. Apklan Resovia zaś jest dwunasta i aktualnie na swoim koncie ma dziewięć oczek, które zdobyła dzięki dwóm wygranym oraz trzem remisom.
Niedzielna potyczka została zaplanowana na godzinę 12:40 i będzie można ją obejrzeć na kanale Polsat Sport Extra oraz platformie Polsat Box Go. Spotkanie odbędzie się na stiadionie przy ulicy Rychlińskiego 21, a jego arbitrem będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec, który w trwającym sezonie "gwizdał" głównie w PKO Ekstraklasie, a ostatnio w Fortuna Pucharze Polski.
Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Sławomir Kowalewski, a na sędziego technicznego desygnowany został Daniel Kruczyński z Żywca. Na VARze natomiast zasiądą Łukasz Kuźma i Michał Obukowicz.
Poniżej prezentujemy przewidywany skład Apklan Resovii na to spotkanie.
Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski - Daniel Pietraszkiewicz, Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz, Damian Hilbrycht, Kamil Antonik - Sebastian Strózik
Czytaj także
2021-09-25 21:16
Spadkowicz stłukł beniaminka! Co za pogrom!
2021-09-25 21:51
Beniaminek 4 ligi idzie jak burza!
2021-09-25 22:35
Sokół Łańcut wygrał na inaugurację w Koszalinie
2021-09-26 07:35
Stal Mielec pokonała na inaugurację ekipę ze Stężycy
Komentarze (13)
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.