2021-09-25 22:35:00

Udana inauguracja Rawlplug Sokoła Łańcut! W pokonanym polu zostawili MKKS Żak Koszalin

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut udanie zainaugurowali sezon w Suzuki 1 lidze. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego na wyjeździe pokonali MKKS Żak Koszalin.

Rawlplug Sokół Łańcut od początku był stroną przeważającą w tym spotkaniu i z każdą minutą powiększał swoją przewagę. MKKS Żak Koszalin próbował nawiązać walkę z ekipą "żółto-czarnych", ale ta była tego dnia poprostu lepsza. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego byli bezlitośni dla rywala i po pierwszej kwarcie wygrywali 22-8.

Zespół z Koszalina po krótkiej przerwie ruszył do odrabiania strat, jednak balast punktowy mocno w tym przeszkadzał, a Sokół miał względny spokój. Łańcucianie robili swoje i po drugiej kwarcie prowadzili 44-32. Po zmianie stron, podkarpacki zespół złapał zadyszkę, co próbowali wykorzystać gospodarze i całkiem nieźle im to wychodziło.

Żak coraz śmielej sobie poczynał na parkiecie i z każdą minutą niwelował stratę do rywala. Miejscowi dostali wiatru w żagle i przed ostatnią kwartą przegrywali już tylko czterema punktami. Sokół wziął się w garść i w czwartej odsłonie zagrał mądrze, kontrolując przebieg starcia. Drużyna z Koszalina próbowała znaleźć sposób na "żółto-czarnych", jednak to się nie udało i to goście cieszyli się z wygranej.

MKKS Żak Koszalin - Rawlplug Sokół Łańcut 69-79 (8-22, 24-22, 23-15, 14-20)

MKKS Żak Koszalin: Naczelnis 0, Sewioł 18 (1x3), Dłoniak 19 (4x3), Zarzeczny 9, Harris 12 oraz Szewczyk 0, Tomasiewicz 9 (1x3), Koziorowicz 0, Czyż 2

Rawlplug Sokół Łańcut: Nowakowski 20, Szczypiński 9 (1x3), Bręk 3, Wrona 12 (1x3), Pisarczyk 11 (3x3) oraz Kulikowski 3, Struski 12 (2x3), Lis 2, Czerwonka 7 (1x3)