2021-09-25 19:06:00

WATKEM Korona Rzeszów kolejny raz wypuściła zwycięstwo z rąk! Zremisowali z Tomasovią Tomaszów Lubelski

WATKEM Korona Rzeszów po raz drugi z rzędu nie utrzymała dwubramkowej przewagi. (fot. Kuba Noworól)
WATKEM Korona Rzeszów prowadziła dwoma bramkami, ale nie zdołała wygrać z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz zakończył się remisem 2-2.

WATKEM Korona Rzeszów do meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski przystępowała po dwóch remisach z rzędu. Wcześniej podopieczni Grzegorza Opalińskiego przegrali dwa spotkania. Jednak spotkanie w Tomaszowie zaczęło się dla nich znakomicie. Paweł Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Bartoszykiem. Jeszcze w tej sytuacji górą był bramkarz Tomasovii, ale przy dobitce Jaromira Skiby nie miał już szans.

W pierwszej połowie obie drużyny miały jeszcze swoje szanse. Gospodarze przeprowadzili składną akcję, po której jeden z graczy mógł zdobyć bramkę piętką. Jednak futbolowkę z lini bramkowej wybił obrońca "Koroniarzy". Natomiast po stronie gości w doskonałej sytuacji znalazł się Piątek, ale piłka po jego strzale powędorwała wysoko nad bramką ekipy z Tomaszowa Lubelskiego.

Po kwadransie drugiej połowy ekipa z Załęża prowadziła dwoma bramkami. Piłkę do siatki Tomasovii wpakował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piątek. Z czasem coraz większą przewagę osiągnęli gospodarze. W 70. minucie po wrzutce z bocznej strefy boiska piłkę głową do siatki skierował Arkadiusz Smoła.

W kolejnych minutach dwie doskonałe okazję mieli piłkarze z Rzeszowa. Najpierw Maciej Maślany z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a chwilę później Łukasz Dudzik po zagraniu Skiby mógł zdobyć gola na wślizgu. Jednak futbolówka przeszła obok słupka. W myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje się mszczą gola na 2-2 w 94. minucie meczu zdobyli gospodarze. Na listę strzelców wpisał się Maciej Orzechowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości po rzucie wolnym i strzełem z linii pola karnego pokonał Pawła Pawlusa.

0-1 Jaromir Skiba (18)
0-2 Paweł Piątek (61)
1-2 Arkadiusz Smoła (70)
2-2 Maciej Orzechowski (94)