2021-09-25 17:04:24

Stal Mielec wygrała z Radomiakiem. Gol Grzegorza Tomasiewicza, świetny Rafał Strączek

Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom 1-0 (fot. Robert Skalski / archiwum)
Piłkarze PGE FKS Stali Mielec wygrali 1-0 z Radomiakiem Radom w kolejnym meczu Ekstraklasy. Autorem zwycięskiego trafienia był Grzegorz Tomasiewicz. Świetnie w bramce spisał się Rafał Strączek.

Już w 6. minucie znakomitą okazję na objęcie prowadzenia mieli gracze PGE FKS Stali Mielec. Po długiej wrzutce piłkę w polu karnym zgrywał Fabian Piasecki, a Mateusz Mak z kilku metrów trafił wprost w bramkarza Radomiaka.

Niedługo później z dystansu próbował Grzegorz Tomasiewicz, ale uderzał bardzo niecelnie. Po wrzutce z rzutu rożnego próbował też Krystian Getinger, ale tym razem na posterunku był Filip Majchrowicz.

W 24. minucie zakotłowało się pod bramką PGE FKS Stali Mielec. Po uderzeniu Karola Angielskiego przyjezdni dopatrzyli się ręki w polu karnym, ale powtórka VAR wyjaśniła sprawę i jedenastka nie została podyktowana.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy natomiast w polu karnym gości faulowany był Fabian Piasecki. Mielczanin wpadł w pole karny i mijał już golkipera Radomiaka, a ten musiał ratować się faulem. Jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Tomasiewicz i do przerwy Stal Mielec prowadziła 1-0.

Po zmianie stron piłkarze Radomiaka Radom zagrali bardziej ofensywnie i częściej próbowali ataków na bramkę Rafała Strączka. Gospodarze grali jednak skutecznie w obronie i nie pozwolili na groźne sytuacje. Sami za to groźnie kontratakowali.

W 61. minucie idealną szansę na podwyższenie miał Maksymilian Sitek, który znalazł się sam na sam z Filipem Majchrowiczem. Tym razem jednak górą był bramkarz gości.

Okazję na wyrównanie miał kilka minut później Mario Rondon, który z bliskiej odległości główkował tuż nad poprzeczką. Wenezuelczyk szansę miał też w 82. minucie, ale po wrzutce w pole karne z kilku metrów trafł w poprzeczkę.

W samej końcówce bohaterem Stal Mielec był Rafał Strączek, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, m.in. dwukrotnie broniąc groźne uderzania Damiana Jakubika.

1-0 Grzegorz Tomasiewicz (45+2-karny)

PGE Stal Mielec: Rafał Strączek - Maksymilian Sitek, Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Mateusz Żyro, Krystian Getinger, Mateusz Mak (66. Albin Granlund), Maciej Urbańczyk (72. 4. Bożidar Czorbadżijski), Grzegorz Tomasiewicz (78. Dawid Kort), Koki Hinokio (46. Konrad Wrzesiński), Fabian Piasecki (78. Maciej Jankowski).

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Leandro, Michał Kaput (66. Meik Karwot), Filipe Nascimento (77. Tiago Matos), Miłosz Kozak (46. Dominik Sokół), Luis Machado (66. Mario Rondon), Karol Angielski (77. Maurides).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Getinger - Kaput, Filipe Nascimento, Jakubik.
Widzów: 2228.