2021-09-25 18:24:00

Wólczanka Wólka Pełkińska wypunktowała na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Drużyna Marcina Wołowca w końcu zwycięska! (fot. archiwum)
Ogromna radość nastała w szeregach Wólczanki Wólka Pełkińska. Podopieczni Marcina Wołowca w końcu się przełamali i pokonali na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Od początku lepiej na murawie prezentowało się KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, które miało więcej z gry i częściej było przy piłce. Wólczanka Wólka Pełkińska zaś spokojnie czekała na swoje okazje, a ponadto dawała się wyszaleć miejscowym. Podopieczni Rafała Wójcika atakowali, ale żadna z prób nie znalazła drogi do siatki.

Ekipa Marcina Wołowca była zaś cierpliwa i w 34. minucie objęła prowadzenie, a z gola cieszył się Konrad Kowal. KSZO ani myślało tak tego zostawiać i szybko ruszyło do odrabiania strat. Wólczanka jednak dobrze grała w obronie i skutecznie odpierała ataki rywala. Na przerwę w lepszych humorach schodził zespół z Wólki Pełkińskiej, który wygrywał 1-0.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie i to nadal KSZO przeważało, ale konkretniejsi byli "czarno-czerwoni". Goście w 49. minucie wygrywali już 2-0, a tym razem Pawła Lipca pokonał Krzysztof Pietluch. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego nie tak wyobrażał sobie to spotkanie, jednak do jego końca zostało jeszcze trochę czasu i szansę na odrobienie strat wciąż były.

Miejscowi napierali i w 61. minucie zdobyli kontaktowego gola, a jego autorem był Radosław Sylwestrzak. Radość KSZO trwała zaledwie minutę, bowiem po tym czasie na 3-1 trafił Ruslan Marushka. Ekipa "pomarańczowo-czarnych" próbowała jeszcze nawiązać walkę z Wólczanką, ale ta mądrze się broniła i dowiozła prowadzenie do samego końca.

0-1 Konrad Kowal (34)
0-2 Krzysztof Pietluch (49)
1-2 Radosław Sylwestrzak (61)
1-3 Ruslan Marushka (62)