2021-09-26 07:35:00

ITA TOOLS Stal Mielec pewnie pokonała GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec udanie rozpoczęły zmagania w 1 lidze kobiet. Podopieczne Przemysława Michalczyka na inauguracje pokonały GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

Początek sobotniego spotkania był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem jednak siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec doszły do głosu i wypracowały sobie przewagę pięciu oczek. Podrażniona GKS Wieżyca 2011 Stężyca szybko jednak zniwelowała stratę, ale było to chwiliowe, bowiem podopieczne Przemysława Michalczyka w kolejnych minutach ponownie odjechały.

Mielczanki bardzo dobrze prezentowały się na parkiecie, choś zespół ze Stężycy tanio skóry nie sprzedał. Ostatecznie jednak pierwszy set zakończył się zwcyięstwem Stali 25-20. Podrażniona Wieżyca w drugim secie chciała postraszyć gospodynie, jednak te się nie dały, co cieszyło kibiców zgromadzonych na hali, bowiem oglądali starcie cios za ciosem.

"Biało-niebieskie" jednak szybko ruszyły do ataku i odskoczyły drużynie ze Stężycy. Ta jednak pokazała pazur i w pewnym momencie przegrywała już tylko 20-18, co dało do myślenia miejscowym. Stal jednak się spięła i wygrała drugiego seta 25-20. Wieżyca w trzecim secie nie miała już nic do stracenia i wszystko postawiła na jedną kartę.

Stal chciała szybko zamknąć sprawę, jednak dostała gonga i przegrywała 4-1. Mielczanki rozpoczęły więc gonitwe, ale przyjezdne bardzo dobrze się prezentowały. Podopieczne Przemysława Michalczyka popełniały sporo błędów, jednak szybko się otrząsnęły i zaczęły odrabiać straty. Nudy nie było, a gospodynie wyrównały dopiero przy stanie 19-19, co zwiastowało ciekawą końcówkę.

Tak też było, a kibice w Mielcu oglądali bardzo ciekawe zawody. Stal szła za ciosem i zdobywała kolejne punkty. "Biało-niebieskie" włączyły piąty bieg i zdobyły pięć punktów z rzędu, co dało prowadzenie 22-19. Wieżyca nie poddawała się i dzielnie walczyła o zwycięstwo w trzecim secie, ale ten zakończył się wygraną gospodyń 25-23. Mielczanki tym samym wygrały mecz 3-0, a MVP meczu została Katarzyna Bryda.

ITA TOOLS Stal Mielec - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3-0 (25-20, 25-20, 25-23)