2021-09-18 18:08:00

Nie było niespodzianki w Krośnie. Karpaty pokonały MKS Kańczuga

Karpaty Krosno pokonały MKS Kańczuga 2-0 . (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno pokonały MKS Kańczuga 2-0. Zwycięstwo ekipy Dariusza Liany powinno być jeszcze bardziej okazałe, ale bardzo nieskuteczny był tego popołudnia Tomasz Płonka.

Ekipa z Kańczugi na stadion w Krośnie dotarła kwadrans przed planowanym rozpoczęciem meczu. W związku z tym sędzia dał gościom dodatkowe dziesięć minut na rozgrzewkę. Karpaty Krosno od pierwszych minut "szturmowały" bramkę MKS-u Kańczuga

Już po pięciu minutach Tomasz Płonka mógł mieć na swoim koncie dwie bramki. Najpierw uderzył głową obok słupka, a chwilę później futbolówka trafiła w słupek po jego strzale. W kolejnych minutach piłkarze Dariusza Liany co chwilę mieli rzut rożny, ale nic z tego nie wynikało.

W 24. minucie Grzegorz Gierlasiński znalazł się w sytuacji sam na sam z Adrianem Przewrockim, ale górą okazał się golkiper MKS-u. Chwilę później Karol Wajs nie trafił w bramkę, będąc oddalnym od niej o pięć metrów. Ostatecznie goście do przerwy "dowieźli" remis. Jednak gra toczyła się głównie na połowie ekipy z Kańczugi.

Trzy minuty po zmianie stron Karol Wajs otrzymał długi podanie za plecy obrońców. Skrzydłowy krośnian minął bramkarza i z około dziesięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie.

W 64. minucie Tomasz Płonka ponownie nie wykorzystał swoje szansy. Napastnik Karpat tym razem trafił w poprzeczkę. To już kolejny mecz, w którym mamy popis nieskuteczności 35-latka. Ostatecznie piłkarze Liany wygrali 2-0, bo dziesięć minut przed końcem meczu "jedenastkę" skutecznie wykorzystał Dawid Król.

1-0 Karol Wajs (48)
2-0 Dawid Król (80-rzut karny)